W programie aż roiło się od znanych nazwisk ze świata muzyki z tzw. krainy łagodności. Wieczorne koncerty obejrzały tłumy. Ludzie świetnie się bawili, np. podczas piątkowego koncertu Marka Andrzejewskiego i Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów. – Przyznam, że jestem pierwszy raz na giełdzie – powiedział nam M. Andrzejewski. – Jestem z Lublina, a to kawał drogi. I zawsze było coś nie po drodze, choć bardzo chciałem tu być. I teraz jestem bardzo szczęśliwy, że dotarłem. Atmosfera jest fantastyczna, to jest świat, który ja lubię najbardziej. Spotykam tutaj ludzi, którzy myślą tak samo, spotykamy się z tą samą wrażliwością. Wielu z nich znam, bo przecież spotykamy się na różnego rodzaju imprezach.
I choć widzowie po koncertach często domagali się bisów, prowadzący byli nieubłagani. To m.in. dlatego, że artystów było tak wielu, że trzeba było przestrzegać dyscypliny czasowej.
Tradycyjnie już, giełda to przede wszystkim przegląd młodych talentów. Występowały one w ramach giełdowego konkursu. I tak, jury przyznało pierwsze nagrody Radosławowi Kuneckiemu i Januszowi Kurowskiemu za piosenki „Dwa domy” i „Winobranie”. Drugą nagrodę otrzymał Janusz Kurowski za piosenkę „Wigilia w St. Jones”, trzecie nagrody przypadły Romanowi Kinzelowi i Irenie Salwowskiej-Hajdasz za piosenki: „Gdy zasypiasz na jazzowo”, „Aniołowie bluesa grają” i „Ty muzyko”. Nagrodę specjalną za walory poetyckie i klimat piosenki „Zyndranowa” otrzymał Rado Barłowski. Jury postanowiło wyróżnić autorów piosenek: „Litania do…” (Piotr Konczak i Michał Miotke), „Łódź” (Piotr Andrzejewski), „Deszczowy dzień”( Grzegorz Grunwald), „Walizka” (Jacek Świderski), „Drzwi” (Grupa „pod Fryzjerką”), „Jezioro Górskie” (Radosław Partyka), „Na Izery szczycie” (Andrzej Stanisław Górecki” „Ulewa” (Andrzej Brzozowski), oraz „Światło” (Rafał Purol).
Nagrodę im. Wojtka Bellona otrzymał zespół „Pod Fryzjerką”, a nagrodę im. Jerzego Pawła Dudy – Tomasz Sawicki za piosenkę „Wyjazd do Szklarskiej”.
Nagrody za wykonanie piosenek przyznano: pierwszą grupie „Bez Hałasu”, drugą zespołowi „Zielony Szlak” i trzecią – „Grupie na Swoim” i Januszowi Kurowskiemu. Natomiast wyróżnienia przypadły zespołom: „Cztery Pory Miłowania”, „Zespołowi Piosenki Poetyckiej JAK”, grupie „Nieporozumienie” oraz Irenie Salwowskiej-Hajdasz, Grzegorzowi Grunwaldowi i Tomaszowi Sawickiemu.
Tradycyjnie już, było też żartobliwych nagród. Masza Dietl otrzymał nagrodę dla publiczności „za permanentne ratowanie honoru widowni”, tradycyjny chlebak z zawartością otrzymała grupa Tomasz Sawicki (do odebrania u Pułkownika Ryśka Siwanowicza-AST WAT). Nagrodę wirtuoza siekiery – Śrubka – przyznano „Grupie na Swoim” za piosenkę „Wezmę siekierkę, postawię dom w górach”; wyróżnienie za męską piosenkę otrzymał Tomasz Olesiński. Przyznano też wyróżnienie dla Jopka, „którego gitara zawsze pomagała i grała”.
Nagrodę „Złotej Rypki” w X Edycji Konkursu Nowe Dzieła Starych Twórców otrzymał: Wojciech Michalski.
Komentarze (15)
Dziękujemy sponsorom tej pięknej imprezie. Ciekawe czy Biuro Turystyczne "Korona" ze Szklarskiej Poręby też pomogło finansowo ?
Biuro Korona w Szklarskiej Porębie bardzo pod***dlo i dlatego nie ma pieniędzy na sponsoring.
To był cudowny tydzień wśród muzycznych przyjaciół.
10,000 motocykli,Perfekt w Karpaczu.Dobrze,że chociaż ta Giełda się utrzymała w Szklarskiej Porębie.Burmistrz Graf ani Promocja nie mogą pojąć od lat jak wygląda skuteczna promocja turystycznego miasta.
Skansen i monotonia. Od lat to samo.Te same twarze, te same piosenki. Hermetycznie zamknięte towarzystwo u cioci na imieninach.