Zwycięstwo futbolistek na koniec rundy

Drugoligowej drużynie KS Orlik nie wiodło się w sezonie jesiennym. W dziesięciu meczach grupy III jeleniogórzanki zdobyły tylko osiem punktów, bramki 12:32, stąd dopiero przedostatnie, jedenaste miejsce w tabeli. Smutną rundę zespół trenera Olega Marczyszyna zakończył jednak wygraną 5:0 w nietypowych okolicznościach i awansował na dziesiątą lokatę.

Na niedzielny, 10 listopada, wieczorny mecz na stadionie Parku Sportowego Złotnicza piłkarki Stilonu Gorzów Wielkopolski wybiegły zaledwie z ośmioosobowym składzie, w tym z czterema zawodniczkami w wieku 17 lat. Grając z przewagą trzech futbolistek już do przerwy KS Orlik strzelił pięć bramek. Klasyczny hat-trick zanotowała Angelika Smagur (gole w 15., 22. i 28. minucie). Dwukrotnie (35. i 38. minucie) goalkiperkę gości Oliwię Graf pokonała Kinga Uryga. Po przerwie spotkanie nie było kontynuowane z powodu zdekompletowania Stilonu. Kierownik przyjezdnych Marcin Lesiuk zgłosił sędziom niedyspozycję dwóch zawodniczek, kapitana Justyny Janiszewskiej (kontuzja prawej stopy) i Nikoli Michalskiej (lewe kolano). Po zweryfikowaniu wyniku piłkarki KS Orlik znajdą się na 10. miejscu w końcowej tabeli rundy jesiennej z poprawionym bilansem bramek 17:32.

Meczowy skład zwycięskiego jeleniogórskiego zespołu: Izabela Siekierska, Kinga Uryga, Dagmara Dyzio (kapitan), Aleksandry: Korgul i Misiewicz, Justyna Zych, Weronika Iglicka, Paulina Chocianowicz, Nikola Żurawska, Angelika Smagur, Karolina Kwaśniewska, Joanna Dąbrowska, Oliwia Wojtaś, Anna Korczyc, Karolina Jędras, Karolina Bańska, Katarzyna Lechman, Urszula Zysk.

Po zaplanowanym zreformowaniu II ligi kobiet, po rundzie wiosennej 2020 roku tylko cztery najlepsze w tabeli drużyny klubowe mogą być pewne gry w następnym sezonie. Pozostałe zostaną zdegradowane.