Zwycięska końcówka „Karkonoszek”

W czwartej, niedzielnej (23 października), kolejce koszykarskiej I ligi kobiet zespół MKS MOS Karkonosze przed własną, coraz liczniejszą publicznością, wygrał z beniaminkiem, ŻKK Olimpią Wodzisław Śląski 69:65. Młode jeleniogórzanki uległy tylko w początkowej kwarcie 11:19, pozostałe kończyły korzystnymi wynikami 21:17, 14:13, 23:16.

Przez pełne 40 minut przebywały na boisku najskuteczniejsze zawodniczki, Natalia Małaszewska (zdobyła aż 36 punktów, w tym 4 x 3) i Joanna Pawlukiewicz (24 pkt.). Z wyjściowej piątki punktowały też Patrycja Szubrowska (5), Katarzyna Mach i Sonia Młynarczyk (po 2). Sportowych emocji nie zabrakło do końcowych minut wyrównanego meczu, w którym drużyna Olimpii stale prowadziła. Zwycięskie trafienia w ostatnich fragmentach spotkania były udziałem niezawodnej „Małej”, czyli Natalii Małaszewskiej (rzut za 2 pkt i dwa celne rzuty osobiste) oraz Soni Młynarczyk (dwa trafienia za 1 pkt.). Ta pierwsza notowała ponadto 10 zbiórek piłki i 7 asyst, aż 15 zbiórek zapisano Joannie Pawlukiewicz. Na pochwałę zasłużyły wychowanki klubu, 16-letnie koszykarki, Maja Michniewicz, Zuzanna Boduch (grały po 15 minut), Weronika Bernaś, Ola Ratajczak i Aneta Rola (rocznik 2001).

W przerwie meczu zagrały mini koszykarki z grupy trenera Adama Bartnickiego. Rozlosowano nagrody wśród kibiców. Niecodziennym wyczynem popisała się 13-letnia koszykarka Karkonoszy z zespołu kadetek Gosia Ranecka. Wygrała konkurs trafiając piłką do kosza z ...połowy boiska. W nagrodę odebrała 100 złotych.

W 3. serii I ligi kobiet (15.X.), „Karkonoszki” pauzowały. W następnej, 5. kolejce jeleniogórskie koszykarki zagrają we Wrocławiu z IKS Ślęzą II. Dolnośląskie derby zaplanowano w sobotę, 29 października.