Zwycięstwo Sudetów przejdzie do historii

Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicz wygrali z WKK Wrocław w meczu, który dedykowany był ku pamięci Mariana Koczwary - "wychowawcy wielu pokoleń sportowców". Sudety dźwignęły ciężar tego spotkania zapewniając sobie zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach.

Na Sudeckiej było sporo emocji. Zaczęło się od prezentacji obu zespołów, a występujący w WKK Wrocław – Adam Wójcik (legenda polskiej koszykówki) dostał wielkie owacje od jeleniogórskich kibiców, którzy niemal do ostatniego miejsca zapełnili halę przy ul. Sudeckiej. Później odbyła się uroczystość związana z nadaniem hali MOS-u imienia Mariana Koczwary – trenera, zasłużonego dla jeleniogórskiej koszykówki. Odegrano również hymn państwowy, po którym Artur Czekański wraz z Romanem Misiewiczem wnieśli pamiątkową tablicę, która została poświęcona i zaprezentowana wszystkim kibicom. Głos zabrał również prezydent miasta - Marek Obrębalski, który przy okazji tej uroczystości oficjalnie ogłosił sponsora strategicznego klubu, którym jak już wcześniej zapowiadaliśmy jak i sama nazwa drużyny wskazuje jest nim Focus Mall.

Kolejne emocje zapewnił mecz przeciwko w WKK Wrocław, w którym gra nie tylko Adam Wójcik, ale i wicemistrzowie świata do lat 17 - Piotr Niedźwiecki i Jakub Kelner. W pierwszej kwarcie oba zespoły badały przeciwnika stawiając głównie na obronę. W kolejnej gra jednych i drugich była o wiele szybsza, jednak to jeleniogórzanie częściej trafiali.

Drużynę należy pochwalić za grę zespołową, bo to dzięki temu wyszli na 7 - punktowe prowadzenie. Po przerwie goście szybko wykorzystali dekoncentrację jeleniogórzan, który nie spodziewali się aż tak agresywnej gry wrocławian. Trwała zacięta walka, a żadnej ze stron nie udało się odskoczyć na wyraźne prowadzenie. Ostatnia kwarta przejdzie do historii jako jedna z najbardziej nerwowych trzymająca w napięciu. Na kilka minut przed końcem role się odwróciły - to WKK zdołało wyjść na prowadzenie. Praca jaką wykonali jeleniogórzanie w ostatnich minutach zasługuje na pochwalę. Zdołali oni nie tylko wyrównać, ale i wyjśc na prowadzenie, jednak dwa punkty zdobył Kaczmarek i o losach tego pojedynku decydowała dogrywka. W niej lepiej spisali się już jeleniogórzanie, a świetnie zaprezentował się nowy nabytek – Tomasz Maryniewski, który akcją 2+1 w niemal ostatnich sekundach rozstrzygnął losy tego pojedynku.

Sudety Focus Mall Jelenia Góra – WKK Wrocław 85:83 (14:17, 26:16, 21:27, 15:16, w dogrywce 9:7)

Sudety - Rafał Niesobski 20, Urbaniak 15, Łukasz Niesobski 13, Minciel 11, Maryniewski 10, Czech 8, Samiec 5, Czekański 2, Klimek 1, Cierzniewski.