To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zrób zdjęcie i wygraj tablet!

Zrób zdjęcie i wygraj tablet!

Gorąco zachęcamy młodych fotografów do udziału w I dolnośląskim konkursie fotografii mobilnej „Obok Mnie”. Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku od 10 do 13 lat zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, smartfonem lub tabletem. Tematyka zdjęć jest dowolna. Do wygrania wartościowe nagrody!

Celem konkursu jest wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w tworzeniu obrazów fotograficznych za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości obrazu oraz zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Konkurs to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania siebie nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Okres wakacyjny jest najlepszym, bo wolnym od zajęć szkolnych czasem, który można poświęcić znakomitej rozrywce, jaką bywa fotografowanie.

Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok mnie” jest Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze oraz Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii.
Konkurs jest organizowany przy współpracy z Książnicą Karkonoską w Jeleniej Górze.

Termin zgłaszania prac: 15.09.2015 r.

Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajduje się na www.sjsf.pl, www.jck.pl.