To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zrób zdjęcia i sięgnij po nagrody!

Zrób zdjęcia i sięgnij po nagrody!

Do 5 stycznia 2019 roku zgłaszać można zdjęcia do 4. dolnośląskiego konkursu fotografii mobilnej dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat „OBOK MNIE”.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem mobilnym. Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy.
Tym razem organizatorzy postanowili zaprosić do udziału w konkursie również młodzież w wieku do 16 lat. Konkurs rozgrywany więc będzie w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza – dla uczestników do 13 roku życia, druga – dla młodzieży w przedziale wieku 14-16 lat. Tematyka zdjęć jest dowolna. Do wygrania kamery sportowe, zestawy słuchawkowe, powerbanki i książki. Prace laureatów zaprezentowane zostaną na wystawie w Galerii pod Brązowym jeleniej JCK.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Jest to również znakomita okazja dla młodych uczestników twórczej rywalizacji, aby poznać się nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Zadaniem Konkursu jest wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w fotografowaniu za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości obrazu – informują pomysłodawcy wydarzenia.

Organizatorami Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” są Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Książnica Karkonoska.

Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na www.jck.pl .

4 Konkurs Obok Mnie - afisz.jpg