To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zostań Królem Łgarzy 2017

Zostań Królem Łgarzy 2017

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 34. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2017. W tym roku Koncert Finałowy odbędzie się 10 czerwca w Bogatyni – Stolicy Łgarstwa i Satyry.

Turniej, wzorem lat ubiegłych, jest organizowany w trzech kategoriach konkursowych: autorski tekst satyryczny, satyryczna prezentacjs sceniczna (konkurs główny) i rysunek satyryczny.
Na konkursowe prace organizatorzy czekają do 10 maja. Tekst satyryczny oraz krótką prezentacje sceniczną (w formie multimedialnej) należy wysłać do Radiowej „Trójki” (Polskie Radio S.A. Program III, ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa), zaś rysunek satyryczny na adres Stowarzyszenia Turnieju Małych Form Satyrycznych, ul. Pocztowa 2, 59-920 Bogatynia. Kwalifikacje do występu w finale odbędą się na podstawie nagrań. Nagrodą główną najstarszego i znanego konkursu jest tytuł „Króla i Księcia Łgarzy”. W roku 2017 pula nagród finansowych wynosi 14 tysięcy złotych.
Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursów oraz kartę zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej www.turniej.com.pl i pod numerem telefonu 664 394 272.
- Turniej Łgarzy jest imprezą organizowaną w Bogatyni od 1984 roku przez Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych (założone w roku 1993 w Klubie Górniczym „Jubilat” w Bogatyni) i Radiową „Trójkę” - mówi prezes Stowarzyszenia Turnieju MFS Zdzisław Justyński. - Jest on otwarty dla osób pełnoletnich, które uważają, że będą miały coś niebywałego do przekazania. Znane od lat hasło: „Łgarstwo niech się broni samo!” - od ponad trzydziestu lat służy i (daj Boże!) w przyszłości służyć będzie radości ludzi, którzy spotykają się na bogatyńskim finale naszej imprezy.

Komentarze (4)

Kłamczynski wykorkował.....

@Anonim Gall, "Slonce Narodu, wiecznie dziewica, prezes jedynej slusznej partii" ??