- W porównaniu z poprzednią edycją konkursu, z wielką satysfakcją stwierdzam, że pojawiło się bardzo dużo znakomitych prac – na gorąco tuż po wyborach komentował poziom konkursu profesor Jacek Szewczyk.
Profesor Szewczyk nie krył zaskoczenia, kiedy odkryto kopertę z nazwiskiem autora zestawu prac wyróżnionego laurem najwyższym:
- Znamy tego artystę z zupełnie innego sposobu pracy i techniki. Tym bardziej jesteśmy usatysfakcjonowani, że artyści odkrywają na nowo prostą technikę jaką jest wycinanie w linoleum i potrafią nas jeszcze ciągle zaskoczyć swoją wyobraźnią, klasą odbijania, a także swoją technologią, którą potrafią użyć do tego celu.
Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka organizowany jest przez Muzeum Karkonoskie od 1977 roku (w ostatnim okresie jako triennale). Po raz pierwszy współorganizatorami konkursu oprócz Muzeum Karkonoskiego jest Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ekspozycję prac laureatów oraz autorów grafik zakwalifikowanych do pokonkursowej wystawy będzie można oglądać w Muzeum Karkonoskim od 24 lutego 2016 roku. To wówczas nagrodzeni autorzy odbiorą zasłużone laury.
Więcej o XIII Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w najbliższym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.
Komentarze (1)
Po zdjęciach widać dziekana Grafiki w Gadńsku, który ocenia prace swojej asystentki z Gdańska i swojej koleżanki z uczelni. Cóż świat jest mały a styl tych prac na pewno jest tak nieodgadniony ze nigdy nie wapdł na to że zna te prace a właściwie że zostały one wykonane pod jego nosem, na pewno...