Znakomity wynik biegaczki z naszego regionu

Paulina Janik, reprezentantka Karkonosz Running Team Szklarska Poręba, zajęła wysokie, 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Alpejskich, które odbyły się w minioną niedzielę (21 maja) w Międzygórzu.

Jest to znakomity wynik. Paulina uległa jedynie utytułowanym zawodniczkom ze ścisłej krajowej czołówki, m.in. Annie Celińskiej – brązowej medalistce Mistrzostw Świata.

Bieg rozpoczynał się w Międzygórzu, a kończył na szczycie Śnieżnika – najwyższego szczytu Kotliny Kłodzkiej. Dystans – 9,7 km, przewyższenie – około 900 metrów. Paulina Janik pokonała trasę w czasie 1h 7 min i 9 sekund. Dało jej to 4. miejsce w kategorii open i 3. miejsce w kategorii K-30. Najlepsza w kategorii open kobiet była wspomniana Anna Celińska, drugie miejsce zajęła Edyta Lewandowska, a trzecie – Michalina Mendecka.
– Szanse Pauliny ocenialiśmy na 10-12 miejsce. Tymczasem walczyła jak tylko mogła i skończyło się bardzo dobrą lokatą. To potwierdza, że Paulina zaczyna mocno się liczyć w kraju – podsumował jej trener Dariusz Kruczkowski.