To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Złoty Widok na piękne góry. Na razie wirtualnie

Fot. UM Szklarska Poręba

Kto stęsknił się za wędrówkami w góry i kojącymi krajobrazami, może w czwartek, 23 kwietnia, zajrzeć do Szklarskiej Poręby na otwarcie punktu widokowego. Na razie, niestety, wyłącznie wirtualnie. Transmisję z otwarcia punktu widokowego na Złotym Widoku obejrzeć będzie można na profilach facebookowych Szklarskiej Poręby i Nowin Jeleniogórskich.

- Z uwagi na reżim epidemiczny otwarcie odbędzie się jako wideotransmisja internetowa – tłumaczy Agnieszka Rozenek, szefowa promocji w magistracie w Szklarskiej Porębie. Początek transmisji o godz. 11.00

Otwarcia platformy dokonają: Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, Stanisław Szewczyk z Podgórzyna, wykonawca oraz Piotr Gryszel, prezes Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

Gdy już można będzie swobodnie wędrować w góry, platforma widokowa na Złotym Widoku w Szklarskiej Porębie, stanie się z pewnością jednym z ulubionych miejsc turystów. Leżąc na wygodnych leżakach, stojąc lub siedząc na ławkach, mogą bezpiecznie i bez przeszkód podziwiać Śnieżkę, Szrenicę, Góry Izerskie i Karkonosze. Ten idealny punkt widokowy , znajdujący się na 585 m n.p.m., już od średniowiecza cieszył się dużym zainteresowaniem ludzi gór. W pobliżu Złotego Widoku znajduje się niebieski szlak turystyczny. 

Platforma widokowa na Złotym Widoku w Szklarskiej Porębie kosztowała 551 tys zł. Wykonana została w ramach polsko - czeskiego projektu „Wieże widokowe, punkty widokowe i trasy turystyczne w przygranicznych górach”, dofinansowanego ze środków unijnych.

W ramach  całego przedsięwzięcia po stronie polskiej powstanie łącznie 5 platform widokowych: nad Zakrętem Śmierci, na Złotym Widoku, na Zbójeckich Skałach, na Skale Karczmarz przy dworcu kolejowym przy ul. Dworcowej.

Po stronie czeskiej powstaną 2 wieże widokowe, za których przygotowanie odpowiedzialne jest miasto Albrechtice v Jizerských horách.

Punkty widokowe zostaną na nowo zaaranżowane, przystosowane będą do bezpiecznego podziwiana krajobrazów. Są zaprojektowane ciekawie, oryginalnie, a zarazem stylowo i zgodnie z lokalną tradycją.

zloty widok (1).jpg
zloty widok (2).jpg
zloty widok (3).jpg
zloty widok (4).jpg
zloty widok (5).jpg

Komentarze (7)

Ehh niech się to wszystko skończy już....

j*** koronawirusa.

Tesz mi nius! Zamiast takich platform to stadion by ludzią zbudowali i drużynę piłkarską, żeby na meczyk i do pabu z ziomami było gdzie puść i tyle w temacie!

Masz stadion we wrocku to tam sobie siedź z ziomami.I tyle w temacie.

Złoty Widok, wszystko fajnie ale te drzewa które widać na 3 zdjęciu mogli by wyciąć.

Poprawka, na pierwszym.

Było pięknie bo naturalnie to trzeba było sp...dolić