To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zgorzelec Demisowi Roussosowi

Zgorzelec Demisowi Roussosowi

Wyjątkowy w tym roku, trzydniowy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej, poświęcony będzie pamięci Demisa Roussosa. W dniach od 10 do 12 lipca miłośnicy greckich rytmów wielokrotnie przypomną sobie najsłynniejsze przeboje, wylansowane przez zmarłego w tym roku artystę.

Roussos głęboko zapadł w serca i pamięć zgorzelczan. Nie tylko z racji etnicznej bliskości z wieloma mieszkańcami. Także za sprawą niezapomnianego koncertu, który odbył się w 2000. roku w zgorzeleckim amfiteatrze. Był to wówczas jedyny występ piosenkarza w Polsce, rejestrowany przez program II polskiej telewizji.
XVIII. edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu rozpocznie się w piątek, na Bulwarze Greckim. O godz.
17:30 przy obelisku upamiętniającym pobyt Greków w mieście nad Nysą złożone zostaną symboliczne wiązanki kwiatów. Stamtąd, w Paradzie VIP-ów, wszyscy zgromadzeni goście, muzycy, samorządowcy i przyjaciele Grecji, przemaszerują na stadion miejski. O godz. 19:00 rozpocznie się towarzyski mecz piłki nożnej Zgorzelec Polska vs Zgorzelec Grecja. Wieczór zakończy się dyskoteką polsko-grecką w Tawernie Naoussa. Natomiast w sobotę, na terenie wokół Miejskiego Domu Kultury, w godz. 16:00 do 23:00 trwać będzie Piknik Polsko-Grecki. Uczestnicy będą mogli próbować tradycyjnych greckich potraw i przysmaków, słuchając równocześnie muzyki. Czyli ma się odbyć tradycyjna grecka biesiada. W niedzielę, od godz. 15.00, w amfiteatrze miejskim trwać będzie Koncert Galowy. Uczestnicy konkursu o festiwalowe Grand Prix przedstawią własne interpretacje przebojów Demisa Roussosa. Wstęp wolny na wszystkie wymienione imprezy. 

Komentarze (1)

Autor chyba jest młody, nie pamięta bowiem, że Roussos był w Polsce na koncercie w Sopocie w roku 1979.