O budowie nowej szkoły w mieście zdecydowała rada miasta wiosną 1908 roku. Pieniądze na ten cel uzbierano dość szybko i już w kilka miesięcy po podjęciu decyzji ruszyły prace budowlane. Inwestycja zakończyła się pod koniec 1913 roku, a już na wiosnę następnego roku rozpoczęto urządzanie gmachu.
Lekcje w nowej Oberrealschule przy ulicy Hauptmanna rozpoczęły się jesienią 1914 roku i trwały nieprzerwanie aż do zakończenia wojny, kiedy to pod koniec działań wojennych ulokowano tam ambulatorium polowe.
Polska szkoła w gmachu przy obecnej ulicy Kochanowskiego rozpoczęła nabór pierwszych uczniów w sierpniu 1945 roku. Działało tu Państwowe Koedukacyjne Gimnazjum i Liceum oraz Państwowe Koedukacyjne Liceum Pedagogiczne i szkoła powszechna.
Komentarze (10)
Chyba w 1913???
"Inwestycja zakończyła się pod koniec 2013 roku, a już na wiosnę następnego roku rozpoczęto urządzanie gmachu.".....
do dziś straszy
Moja "buda",ile wspomnień...
Budynek oddano do użytku bodajże w kwietniu 1914 - to co szkoła świętuje?
jestem absolwentem to dlaczego mnie dziady nie zapraszaja?
Rynek pracy - w tym przypadku nauczycieli korepetytorów, serdecznie dziękuje przy tej okazji żeromowi za to, że wielu jego nauczycieli tak olewa swą pracę. Nie chce się im tłumaczyć, pracować z dzieciakami, bo zakładają z góry, że dzieci zdolne i tak same wszystko jakoś przyswoją... Rzucą tylko na początek lekcji kserem i tyle ich pracy:) Dzięki takim metodom pracy, mamy mnóstwo klientów, dzieci rodziców, którzy nie mają dla swoich pociech czasu...
I tak skonczycie na Kolegium Karkonoskim a potem posredniak... zal mi Was wiesniaki.
Ej, pamiętacie jeszcze może wf-istę, bezwłosego pana Andrzeja ? Jakie macie z nim wspomnienia ? :D
...a prof.Sadaj,Folkierski,Ozdoba,Kunicka,Dyduch i wielu innych.... o młodości!