To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowy sprzęt dla policji

Nowy sprzęt dla policji

Policjanci będą mieli nowoczesny sprzęt, będzie też więcej patroli w mieście. Dzisiaj miasto przekazało jeleniogórskiej policji sprzęt komputerowy.

- Otrzymaliśmy kilkanaście zestawów komputerowych, laptopy, aparaty cyfrowe, monitory, drukarki, kamery oraz sprzęt specjalistyczny dla techników kryminalistyki – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Miasto przeznaczyło na to 150 tys. złotych.

Jak podkreśliła, zakupiony sprzęt ma istotne znaczenie dla pracy policji jeleniogórskiej. - Dzięki niemu obsługa interesantów jest szybsza, sprawniejsza, co przekłada się na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego regionu – mówi E. Bagrowska.

Miasto przekazało policji jeleniogórskiej w tym roku łącznie 300 tysięcy złotych , w tym 65 tys. na dodatkowe służby w mieście, 20 tys. na prewencję kryminalną, 45 tys. na remonty i modernizację budynków policyjnych, a także pieniądze na nagrody dla policjantów za szczególne wyniki w służbie.

Dobra wiadomość jest taka, że oddano do użytku wyremontowany komisariat w Cieplicach. Policja otrzymała na to pieniądze w ramach unijnego projektu. Zakłąda on remont 9 komisariatów na Dolnym Śląsku. Na ukończeniu jest remont komisariatu w Szklarskiej Porębie.

Komentarze (7)

Mam nadzieje że dzięki takim dofinansowaniom będą skuteczniej wyłapywać ćpunów z naszych ulic, gdzie na co drugiej ulicy jest diler.

Tylko gdzie dodatkowe służby?
300000 zł? MO robi kampanie.

MIASTO PRZEZNACZYŁO a kolega ze Straży Miejskiej mówił mi że nawet złamanego grosza nie dostali na dzień Strażnika Miejskiego

Wiesz,
Gdzie Strażnik Miejski powinien spędzać dzień Strażnika Miejskiego? Napisałbym, ale w tym Policyjnym Państwie zaraz mnie "ukarają". ale rozpuszczę ten dowcip po mieście, to na pewno do ciebie dojdzie za jakiś czas :)

tak, super, sprzet jak zawsze trafi za biurka oficerów, którzy na nowych komputerach bedą walić w pasjansa,a policjanci na pierwszym ogniu dostana od nich szmelc.normalka

Oby te pieniądze przełożyły się na ilość wykrytych sprawców.
Dzień Strażnika Miejskiego - to coś takiego jest ;) - myślałem że oni codziennie mają swoje święto - bo ich na ulicach nie widać tak jakby cały czas balowali ;)
BTW - w zeszłym roku dostali nową siedzibę więc chyba mają teraz dobrze.

No i kto zarobił na rządach obębalskiego a kto stracił?
P.s. Jest Policjant i Policaj.