Zawodnicy MKL 12 znów przywożą medale

Na stadionie "Olimpijskim" we Wrocławiu Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w lekkiej atletyce. Znów swoimi umiejętnościami popisali się zawodnicy MKL 12, zdobywając siedem medali

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci MKL "12" Jelenia Góra, którzy wywalczyli 7 medali - 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.Młodzi zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra tym samym powtórzyli dorobek medalowy swoich starszych kolegów i koleżanek, którzy tydzień temu walczyli w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii juniorów. Mistrzami Dolnego Śląska Młodzików w lekkiej atletyce zostali: Ewelina Gibes w biegu na 100 m ppł. z czasem - 15,57 s. Tomasz Kołodziejski w biegu na 300 m ppł. z wynikiem 41,51 s i Kamil Piekarski w rzucie dyskiem 1 kg - 40,65 m Srebrne medale zdobyli: Ewelina Gibes w biegu na 300 m ppł. - 48,65 s iTomasz Kołodziejski w biegu na 110 m ppł. z czasem - 16,12 s.

Brązowe medale wywalczyli: Mateusz Horyd w skoku w dal z wynikiem - 5,47 m i sztafeta dziewcząt 4 x 100 m z czasem - 54,93 s biegnąc w składzie - Emilia Strzałkowska, Karolina Dul, Ewelina Gibes i Dominika Musiał. W punktacji drużynowej mistrzostw zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra sklasyfikowani zostali na III miejscu, a reprezentacja dziewcząt na VII pozycji. W przeprowadzonym równolegle z Mistrzostwami, Mityngu dla juniorów zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra uzyskali kilka niezłych wyników biorąc pod uwagę niesprzyjające warunki startowe: Monika Imiołek przebiegła dystans 100 m ppł. w czasie 15,48 s. Marcin Pawłowski skoczył w dal na odległość - 6,62 m, Paweł Pis rzucił oszczepem 800 g na odległość -44,38 m, a Aleksander Borkowski pokonał dystans 2000 m z przeszkodami wczasie - 6.23,52 min.