To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zagrają „Muzykę świata”

Zagrają „Muzykę świata”

Przed nami kolejny Zdrojowy Czwartek z Filharmonią w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze–Cieplicach. 16 listopada, o godz. 19.00, program zatytułowany „Muzyka świata” na uzdrowiskowej scenie zaprezentuje jeleniogórska grupa Semplice w składzie: Witold Pelc (klarnet), Marek Mikulski (gitara), Tomasz Pierzchniak (kontrabas), Robert Wróblewski (akordeon).

Grupa Semplice powstała w 2003 roku z inicjatywy gitarzysty Łukasza Pietrzaka. Początkowo zespół funkcjonował jako trio (w dorobku płyta CD), ale z czasem został wzbogacony o brzmienie kontrabasu. Zespół, oprócz autonomicznej działalności, brał również udział we wspólnych projektach, m. in. z aktorką Honoratą Magdeczko-Capote, wokalistkami Małgorzatą Przybysz, Anną Patrys, Aleksandrą Osiecką czy kabaretem Paka.
Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim kompozycje muzyki latynoamerykańskiej, bałkańskiej, francuskiej oraz standardy muzyki jazzowej i filmowej. Wszystkie utwory to opracowania autorskie wykorzystujące w dużej mierze element improwizacji.

Tym razem muzycy z jeleniogórskiej grupy Semplice zabiorą nas w muzyczną podróż wraz z Astorem Piazzollą, Richardem Galliano oraz innymi kompozytorami. Repertuar czwartkowego koncertu w uzdrowisku, pełen ciekawych rytmów i barwnych melodii sprawi, że wieczór wypełniony wspaniałą muzyką z pewnością będzie należał do udanych. Nie zabraknie tanga, walca, swingu oraz bałkańskich akcentów. Popisowe wykonania oraz doskonałe brzmienie to standard, do którego kameraliści z grupy Semplice zdążyli przyzwyczaić już publiczność. Szczegółowy program koncertu:
Joseph Colombo – Indifference
Wiaczesław Siemionow – Suita bułgarska
Mulo Francel – Swing Vagabond
Máximo Diego Pujol – Café para Dos
Astor Piazzolla – Vuelvo al Sur
Astor Piazzolla – Lo que Vendra
Richard Galliano – Tango pour Claude
Richard Galliano – Soleil
Richard Galliano – A French Touch
Richard Galliano – Waltz for Nicky
Richard Galliano – Viaggio
Richard Galliano – Sertao
Richard Galliano – Taraf