To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zaśpiewał Pavarotti synagogi

Zaśpiewał Pavarotti synagogi

Finiszem XI Międzynarodowego Festiwalu Silesia Sonans był wczorajszy koncert JOSEPHA MALOVANEGO. Nie bez przyczyny mówi się o nim „Pavarotti synagogi”. Joseph Malovany zachwycił jeleniogórską publiczność! Zresztą, nie tylko jeleniogórską. Słuchacze przyejchali z różnych stron Dolnego Śląska. Na widowni zasiadł także Biskup Diecezji Legnickiej Stefan Cichy.

Joseph Malovany od ponad 30 lat jest kantorem słynnej Synagogi przy Piątej Alei w Nowym Jorku, gdzie modli się intelektualna i finansowa elita społeczności żydowskiej. Przyjazd takiej osobowości muzycznej na festiwal Silesia Sonans był prawdziwym wydarzeniem!

Malovanemu towarzyszył jedyny profesjonalny chór synagogalny w Polsce – wrocławski Chór Synagogi Pod Białym Bocianem i Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej.

Finałowy koncert Silesii Sonans potwierdził znaczenie festiwalu dla Jeleniej Góry. Więcej o jedenastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Silesia Sonans w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze we wtorkowym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.