To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z nadzieją w nowy rok

Fot. W. Lipińska/P.Szopiński

Kupcy i drobni przedsiębiorcy skupieni w jeleniogórskim Zrzeszeniu Handlu i Usług życzyli sobie w czasie spotkania noworocznego, by rozpoczęty rok nie był gorszy od ubiegłego. Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń kupieckich dla szefów instytucji, przedstawicieli władz i osób, które wspierają rozwój drobnej przedsiębiorczości w regionie.

Gościem spotkania był, m.in. Tadeusz Zagórski, prezes rady naczelnej Zrzeszeń Handlu i Usług. Jego zdaniem kryzys w gospodarce dotyka przede wszystkim drobnych i średnich przedsiębiorców i jest w Polsce coraz bardziej odczuwalnych, choć nie wszystkie branże dotyka w równy sposób.

- Od 2010 roku zamknięto w Polsce 56 tysięcy małych sklepów, a w tym roku roku powstało 18 tysięcy nowych placówek. Kim są ci przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają drobną działalność handlową? To głównie osoby bezrobotne, które dostały dotacje z urzędów pracy na prowadzenie własnego biznesu. Ale pewnie trzy czwarte z tej liczby nie będzie w stanie przetrwać dłużej niż dwa lata. Konkurencja jest ogromna. Jednocześnie w 2012 roku zamknięto 9 tysięcy placówek – wylicza T. Zagórski.

Jego zdaniem z konkurencją dyskontów i dużych sieci handlowych przegrywają przede wszystkim sklepy spożywcze i odzieżowe.

W najbliższym wydaniu „NJ” rozmowa z Tadeuszem Zagórskim.

 

naczelnik Urzędu Skarbowego.jpg
od lewej prezes naczelnej rady zhiu.jpg
posłanka.jpg
SAM_7641.JPG
SAM_7645.JPG
SAM_7667.JPG
SAM_7694.JPG
SAM_7700.JPG
SAM_7703.JPG
SAM_7706.JPG
us 022.jpg
us 024.jpg
us 031.jpg
us 045.jpg
us 053.jpg
us 057.jpg
us 063.jpg
zespół_wojcieszowianie.jpg