To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z MO do teatru

Fot. Jacek Maksimowicz / ZTA

Premierą przedstawienia "Wymyślone podróże MO” w reż. Przemysława Jaszczaka zakończono w Zdrojowym Teatrze Animacji cykl edukacyjny „ Teatr od Kuchni, czyli 4 lekcje o teatrze”, w ramach którego powstały spektakle zdradzające tajniki teatru, kierowane do dzieci.

Poznajemy mężczyznę (Sławomir Mozolewski), który będąc wcześniej zakompleksionym chłopcem stworzył sobie w wyobraźni dla otuchy wyimaginowanego przyjaciela o imieniu MO (Katarzyna Morawska). Mężczyzna w końcu dorósł i postanawia pożegnać się na zawsze z wyobrażonym przyjacielem, tak jak pożegnał się z kompleksami. Niestety nie jest to takie łatwe, bowiem MO nie może się z tym pogodzić i także boi się samotności. Nagle pada propozycja – może najlepszym miejscem dla MO będzie teatr? To był najlepsza lekcja o teatrze z całego cyklu.
„Wymyślone podróże MO” to czwarty i zarazem ostatni spektakl z cyklu edukacyjnego „Teatr od Kuchni, czyli 4 lekcje o teatrze”. Poprzednie lekcje dotyczyły animacji, roli muzyki i ciszy w teatrze oraz reżyserii teatralnej. Zdrojowy Teatr Animacji zrealizował bardzo istotny projekt, który od najmłodszych lat oswaja dzieci ze sztuką teatru.
Więcej w najbliższym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.