To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z kijem bejsbolowym odbierał długi

Sceny jak z filmu gangsterskiego rozegrał się w okolicach Jeleniej Góry. 26-letni mężczyzna pobił kijem bejsbolowym znajomego, a jednej kobiecie oblał benzyną samochód i zagroził, że odpali.

26-letni Damian G. wpadł do mieszkania 29-letniego kolegi, pobił go kijem bejsbolowym. Uważał, że jest on mu winien pieniądze. - Następnie pod pretekstem zwrotu zabranej wcześniej komórki wywabił mężczyznę na zewnątrz – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Zmusił go do wejścia do samochodu i wywiózł do lasu.

Ale to nie koniec: tam ukradł mu portfel z dokumentami. W końcu razem wrócili do miasta. 26-latkowi było mało, oblał benzyną samochód należący do 29-letniej kobiety, po czym wyjął zapalniczkę i zagroził, że go podpali. Damian G. znał tę kobietę.
- W międzyczasie pokrzywdzony uwolnił się i uciekł – mówi E. Bagrowska.

To zdarzenia z końca listopada. Właścicielka pojazdu o przestępstwie powiadomiła policję. 26-latek wystraszył się i odjechał. Policjanci zatrzymali go kilka dni później w Jeleniej Górze.

Damian G. trafił do policyjnego aresztu. Odpowie przed sądem za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienie wolności, groźby karalne, kradzież dokumentów. Za to może mu grozić do 15 lat więzienia. Został aresztowany na 3 miesiące.

Komentarze (3)

Czy ma ktoś "namiar" na tego odzyskiwacza? Mam dla niego kilka zleceń. Dranie forsy nie oddają i jeszcze mają pretensje.... trzeba ich eleminować!! Brawo Damian!

teraz sobie posiedzi parę lat ,gamoń i tyle :evil:

jesteś k****nem