To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Złodziejskie tornado na Zabobrzu

Szli nocą i ściągali kołpaki z samochodów. - Ukradli kilkanaście kompletów – mówią mieszkańcy. - Otrzymaliśmy zgłoszenia o trzech – odpowiada policja.

Złodzieje pojawili się w nocy z soboty na niedzielę w okolicach ulicy Noskowskiego. - Rano zauważyłam, że nie mam kołpaków. Zniknęły też z sąsiedniego auta – mówi pani Ilona, mieszkanka Zabobrza.

Otrzymaliśmy też podobny telefon od innego mieszkańca. - Widocznie szli ulicą i kradli, które popadnie – mówi pan Władysław. Jak mówi, on także nie jest jedyny.- Gdzie jest monitoring, gdzie jest policja – pyta zdenerwowany.

Rzeczniczka jeleniogórskiej policji podinspektor Edyta Bagrowska przyznaje, że policja wie o tej sprawie. - W niedzielę otrzymaliśmy trzy zgłoszenia w tej sprawie. Prowadzimy czynności w kierunku zatrzymania sprawców – mówi.

Swego czasu na Zabobrzu były już podobne zdarzenia. Blisko rok temu policja zatrzymała złodziei, którzy mieli kilkanaście kompletów kołpaków. Podjeżdżali swoim samochodem, jeden ściągał kołpaki i ładował je do bagażnika. Drugi w tym czasie pilnował, czy nikt nie przechodzi. Złodzieje stanęli przed sądem, skradzione kołpaki odzyskano je i właściciele mogli zgłosić się po odbiór na policję. - Od tamtego czasu był spokój, przez dłuższy czas nie mieliśmy podobnych zgłoszeń – mówi. Tak było do niedzieli.

Komentarze (3)

a skąd było wiadomo czyje to były kołpaki,a jesli było jednak wiadomo to gdzie są moje kołpaki ?