To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Yarosh Organ Trio już w środę

Yarosh Organ Trio już w środę

Kolejny koncert z cyklu Jazz w ODK. W środę, 20 stycznia, o godz. 19.00 w kawiarni MUZA Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu wystąpi Yarosh Organ Trio w składzie: Kajetan Galas - organy Hammonda, Tomasz Pruchnicki - saksofon, Przemysław Jarosz - perkusja. Wstęp wolny. 

"Yarosh Organ Trio" - trio perkusisty Przemysława Jarosza, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, postanowił zrealizować zrealizować własny projekt muzyczny. Kluczowym składnikiem brzmienia zespołu są organy Hammonda, które nadają charakterystycznego kolorytu jego muzyce. Nie brak w tym brzmieniu bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co w połączeniu z autorskimi kompozycjami lidera zespołu tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Energetyczny "Trójmiar", nastrojowe i melancholijne "Before" czy motoryczne "Summer Trip" to tylko niektóre z utworów, które stanowią repertuar tria.

Przemysław Jarosz związany jest z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej i występował na większości polskich festiwali jazzowych. Prowadzi klasę perkusji jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz klasę perkusji jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.