To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wyszedł z domu mimo kwarantanny - sprawa u prokuratora

Wyszedł z domu mimo kwarantanny - sprawa u prokuratora

Ponad sto osób jest poddanych kwarantannie w Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim. - Sprawdzamy, czy wytypowani do kwarantanny domowej rzeczywiście przestrzegają zasad. Dzisiaj okazało się, że jeden z mężczyzn, którego poddaliśmy kontroli wyszedł z domu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa KMP w Jeleniej Górze. Sprawa nieodpowiedzialnego mieszkańca trafiła do prokuratury. 

Mężczyzna, któremu nakazano kwarantannę opuścił miejsce zamieszkania. Policjanci, którzy go kontrolowali nie zastali go w domu – nie zgłaszał się przez domofon, nie odbierał też telefonu. - Potem tłumaczył się, że wyszedł tylko do apteki, ale wcześniej nie można się było z nim skontaktować przez dłuższy czas. Sprawą zajęła się prokuratura – podinsp. Edyta Bagrowska. Co grozi za naruszenie kwarantanny? W przypadku osoby, która ma świadomość, że jest chora i może zagrażać innym, sąd może zasądzić karę od 6 miesięcy do 8 lat. W innych razach organa ścigania mogą ukarać poddanego kwarantannie grzywna do 5 tys. zł.

Osoby wytypowane do kwarantanny domowej sprawdzane są przez policję co najmniej raz dziennie.  

Komentarze (9)

I powinien te 5000 zapłacić za swoją głupotę

Co to jest 5000zł ???????????? Takie przypadki powinny być karane znacznie wyższymi kwotami. Jakby jeden z drugim dostał np. 50 tysięcy kary to szybko by przestali robić takie rzeczy.

Ukarać, tak nie można postępować.

Żadnej taryfy ulgowej. Kara musi być nieuchronna

W ciągu doby w Italii zmarło 427 osób.

Italia, komunikat

@DPCgov

19/03: 41.035 osoby z Sars-CoV-2 (więcej o 5.322 od wczoraj, wzrost o 14,9%) . Z tego zmarło 3.405 (+427, +14,3%), 4.440 wyzdrowiało (+415, +10,3%). Obecnie pozytywnych 33.190 (suma to 41.035 — doliczamy zmarłych i tych którzy wyzdrowieli).

Wystarczy, że 1 osoba zarażona wejdzie do domu starców i po tygodniu wszyscy tam umierają.

„Najpierw mówili, że masek nosić nie trzeba. Teraz chcą je zrobić obowiązkowe” - pisze La Verità, pokazując jak rodzimi eksperci powtarzali wytyczne WHO, a teraz się z tego wycofują. Tymczasem powodem przekazu był... BRAK MASEK

Nata Acosta

@acosta_re_nata

O jak ja Wam zazdroszczę, ze Waszym najwiekszym problemem jest czy sie Wybory Prezydenckie odbędą... Bo wiecie... Problemem Włochów i Hiszpanów, to teraz jest, czy im sie pozwala z umierającą matka pożegnać... i nie nie pozwola

A może test zrobić ten szybki 3 godziny i wiadomo i nie trzymać człowieka w zamknięciu. Test nawet może być płatny. Tak to policja się zajedzie.