To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wystawa Konkursu Grafiki im. Gielniaka do obejrzenia!

Grand Prix, praca Kim Hyun-Jin

Już za tydzień, w piątek 26 stycznia w Muzeum Karkonoskim święto grafiki! Wystawę nagrodzonych i zakwalifikowanych do pokazu prac XIV Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka będzie można oglądać od 26 stycznia 2018 roku w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim. Wernisaż w tym dniu przewidziano na godzinę 16.

Laureatów czternastej edycji konkursu znamy od 18 listopada 2017 roku. Przypominamy, że jury wybierało ich spośród 72 artystów, którzy nadesłali 128 prac. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 82 grafiki. Nagrodzono 15 artystów. Najwięcej emocji budzi zwykle Grand Prix. W tej edycji po laur najwyższy sięgnęła Kim Hyun-Jin z Tajwanu. Trzy równorzędne nagrody otrzymali: Tomasz Barczyk, Rafał Pytel i Paweł Tajer. Wyróżniono prace Natalii Pawlus, Katarzyny Dobrogowskiej, Natalii Tarnawy, Marty Lech i Malgorzaty Stanielewicz. Tak duża reprezentacja polskich grafików w gronie laureatów pozwala liczyć na to, że wernisaż wystawy w Muzeum Karkonoskim cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem.

Na wernisaż wystawy do Muzeum Karkonoskiego przyjadą laureaci konkrsu, jurorzy, a także profesorowie wrocławskiego i gdańskiego ASP. Wydarzenie gromadzi także środowisko artystów z Jeleniej Góry i Kotliny.
Konkurs Graficzny im. Gielniaka organizowany jest przez Muzeum Karkonoskie od 1977 roku. Współorganizatorami wydarzenia jest ASP we Wrocławiu i Gdańsku.