Wystartowała IV liga

Piłkarze Granicy podczas rozgrzewki przed meczem.

W miniony weekend ruszyły rozgrywki IV ligi dolnośląskiej. W znakomitych nastrojach są po niej piłkarze BKS-u Bolesławiec, którzy zostali pierwszym liderem.

BKS nie pozostawił złudzeń beniaminkowi z Mirska i rozbił go na jego boisku aż 5:1. Gospodarze grali dobrze tylko na początku, kiedy to stworzyli kilka okazji do zdobycia bramek. Druga połowa to dominacja graczy z Bolesławca.

Dramatyczny mecz przeżyli kibice w Bogatyni. Mocno przebudowana Granica nie była faworytem starcia z Sokołem Wielka Lipa, ale też nie zamierzała złożyć broni. Goście zaczęli od planowego prowadzenia. W 13 minucie Jędrzejowski „położył” na ziemię bramkarza gospodarzy i trafił do siatki. Niedługo przed przerwą wyrównał Sawczuk po podaniu Więckiewicza. Po zmianie stron obie drużyny prowadził otwartą grę i miały po kilka sytuacji. Na 2:1 dla Granicy podwyższył z karnego Sawczuk. Wydawało się, że gospodarze dowiozą zwycięstwo w takich rozmiarach do końca. Goście za wszelką cenę próbowali wyrównać i udało im się to w 90 minucie. Do siatki gospodarzy trafił Warchoł. W doliczonym czasie gry miejscowych uszczęśliwił najmłodszy na boisku Dawid Słomiak, trafiając na 3:2.

Zwycięstwo w identycznych rozmiarach odniosła też drużyna Olimpii Kowary, która grała na wyjeździe z beniaminkiem z Żarowa. Olimpia na 10 minut przed końcem prowadziła już 3:1 i wydawało się, że nic złego ją nie spotka. W 84 minucie Patryk Szczęsny faulował rywala we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na karnego i wyrzucił obrońcę Olimpii z boiska. Gospodarze zdobyli gola kontaktowego i do końca próbowali doprowadzić do remisu.

Ciekawie zapowiadało się spotkanie w Zgorzelcu. Nysa powróciła do IV po rocznej grze w lidze okręgowej, GKS Kobierzyce też powrócił, ale po roku spędzonym w III lidze. Pojedynek beniaminka ze spadkowiczem nieco rozczarował, kibice nie zobaczyli goli.

Wyniki 1. kolejki
Zjednoczeni Żarów – Olimpia Kowary 2:3 (1:0), Malarowski, Kędzierski, Chajewski, cz. k. Szczęsny (84')
Włókniarz Mirsk – BKS Bobrzanie Bolesławiec 1:5 (1:2), S. Morzecki – Kraśnicki, Bochnia, Dzięgleski x2, Kosior
Granica Bogatynia – Sokół Wielka Lipa 3:2 (1:1), Sawczuk x2, Słomiak
Nysa Zgorzelec – GKS Kobierzyce 0:0
Widawa Bierutów – Chojnowianka Chojnów 1:0
KS Polkowice – AKS Strzegom 2:0
Orkan Szczedrzykowice – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:0
LZS Stary Śleszów – Miedź II Legnica 3:5