To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wykład o hejcie na Uniwersytecie Ekonomicznym

Wykład o  hejcie na Uniwersytecie Ekonomicznym

„Życie w dobie kultury hejtu” - wykład pod takim tytułem wygłosi Danuta Sadownik, psychoterapeuta, autorka powieści, pedagog kultury. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek na jeleniogórskim Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Ostry,  konfrontacyjny język, skrajne oceny, przypisywanie sobie nawzajem najgorszych intencji – to cechy dzisiejszej debaty publicznej oraz dominującego w internecie sposobu dyskusji. Z czego to wynika, jak się temu przeciwstawić, jak to wpływa na demokrację i jakość dyskusji o rzeczywistych problemach – te i wiele innych kwestii poruszy w swoim wykładzie pt „Życie w dobie kultury hejtu” Danuta Sadownik. Psychoterapeutka, pedagog kultury, nauczyciel szkolny i akademicki, autorka powieści (m.in. „Gdzie jesteś”, „Szkolne tango”) wygłosi wykład w auli H na jeleniogórskim Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w czwartek (21 lutego) o godz. 11.30. Wykład ma charakter otwarty.   

sadownik (1).JPG

Komentarze (2)

Wobec braku osobistych środków masowego przekazu (jak niby anonimowy internet) w minionych czasach, przy próbie hejtu kończyło się najczęściej obiciem mordy, zatem nie było bezkarności. Teraz każdy "szczyn" czując się "ważnym" i bezkarnym, może wylewać pomyje na kogokolwiek i siać zamęt, by w swoim mniemaniu dowartościować się! Daleki jestem od cenzury w internecie, ale obrzydliwe hejty winne być piętnowane i ścigane.

dobry hejt nie jest zły