To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wybieramy prezydenta RP!

Wybieramy prezydenta RP!

O godzinie 7 zostały otwarte lokale wyborcze, w których będziemy wybierać prezydenta na kolejną kadencję. Przed lokalem Obwodowej Komisji Wyborczej nr 39 w Jeleniej Górze - Sobieszowie już na kilka minut przed otwarciem czekało parę osób. Wszyscy mieli maseczki, rękawiczki. Większość przyszła ze swoim długopisem. Jak informuje Agata Rycyk, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze , w regionie wszystkie lokale wyborcze zostaly otwarte o czasie i bez zakłóceń. Jedynie w Lubaniu (o czym pisaliśmy), huraganowy wiatr zerwał dach z budynku, gdzie wyznaczono lokal wyborczy i trzeba go bylo zorganizować w obiekcie tuż obok.  

 

- Przyjechałem tak rano, bo potem mam pracę – mówił pan Jan, który pierwszy wrzucił kartę do głosowania do urny wyborczej. Był wzorowo przygotowany do złożenia głosu – miał maseczkę rękawiczki i swój długopis. Wraz z nim do lokalu wyborczego mogły wejść jedynie 3 osoby, aby utrzymać wymaganą w czasie pandemii normę 1osoba na 4 m kwadratowe. Obwodowa komisja wyborcza nie zasiadła tym razem za jednym długim stołem pokrytym zielonym suknem. Wyborcy podchodzą do któregoś z trzech stolików, według właściwości zamieszkania. Członkowie komisji są wyposażeni w przyłbice i rękawiczki. Jeśli maja wątpliwości co do zgodności osoby głosującej z tożsamością z dokumentu, mogą poprosić o uchylenie maseczki. W sobieszowskim lokalu wyborczym przewidziano dwa stanowiska do glosowania,. Przypomnijmy, że na karcie wyborczej jest 11 nazwisk kandydatów na prezydenta. Aby głos był ważny należy postawić znak X przy swoim wybrańcu.

 

Pani Helena, emerytka, także czekała przed lokalem wyborczym kilka minut przed jego otwarciem. Przyszła tak szybko, bo słyszała, że potem mogą być kolejki, a jest w grupie ryzyka. - Poza tym zapowiadali dzisiaj straszny upał i duchotę. Potem już będę siedzieć w domu i czekać na wieczór wyborczy – mówi.

 

Przypomnijmy, że lokale wyborcze będą czynne do godz. 21. Gdyby ktoś dotarł przed tą godziną , a z racji ograniczeń związanych z pandemią nie zdążyłby oddać głosu przed oficjalnym zamknięciem, i tak będzie miał możliwość zagłosować. Agata Rycyk, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego, zachęca jednak, aby z glosowaniem nie zwlekać do ostatniej chwili.

Przed lokalami wyborczymi na wyborców czekają także ankieterzy IPSOS. Będą przepytywać co dziesiątego wyborcę, jak głosował, o wiek, wykształcenie itd. To m.in. na podstawie tych danych dziś wieczorem poznamy pierwsze wyborcze prognozy. Jak zapowiada Państwowa Komisja Wyborcza, wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich znane będą we wtorek, a najdalej w środę. Dzisiaj obowiązuje cisza wyborcza, zakaz agitacji. Możemy liczyć jedynie na informacje o frekwencji . KBW zapowiada, że zostaną wydane dwa takie komunikaty - po godz. 12.00 oraz po 17.00.

DSC_9275.jpg
DSC_9248.jpg
DSC_9251.jpg
DSC_9252.jpg
DSC_9254.jpg
DSC_9255.jpg
DSC_9256.jpg
DSC_9265.jpg
DSC_9267.jpg
DSC_9270.jpg
DSC_9272.jpg
DSC_9273.jpg

Komentarze (7)

Jedyny plus tej całej ciszy wyborczej jest taki, że w żadnym TV, żadnym radiu, i internecie nie ma tych tępych twarzy pseudopolitykow. Cisza wyborcza powinna trwać cały rok! O ile świat by był piękniejszy.... A od jutra od rana znowu te tępe mor**y z każdej strony będą wyglaszac swoje mądrości

niestety, masz racje, swiat opanowaly tepe mo*dy :-(

W 2 turze korespondencyjnie będę głosował na PAD. Uważam że są jedyni co robią coś dla Polski i obywateli . A na pewno nie chciałbym LGBT, tańczących pajaców w mundurach jak to w Szwecji gdzie wojsko ,rząd i policja uczestniczą w tej farsie. Nie dla adopcji dzieci i terrorowi społeczeństwa jaki funduje ideologia LGBT. Nie chce tez imigrantów i każdy a w szczególności młodzi i kobiety powinni sobie zdać sprawę ze to 2 różne światy i kultury i ze będą miały/mieli przerąbane. Nie dla złodziejstwa i krętactwa POKO.(wielu kombinatorów głosuje na PO z jednego powodu .Lepiej będzie kraść i wyzyskiwać)Wielu ma uczulenie na pis, Kaczyńskiego ale Trzaskowski to najgorsze co widzę dla Polski. Sledze od lat media prawicowe i lewicowe .Ktoś kto ogląda TVN może mieć naprawdę sprany mozg pod katem tego jak wygląda rzeczywistość . Starajcie się ogarniać całość i wyciągać wnioski.

Znając ciemnogród to poszli zagłosować na Dudę i Trzaskowskiego. Jeden pan i drugi grają na tej samej piaskownicy, i grają w tą samą piłkę, razem ustalają jak nami, Polską rządzić i się nie urobić. Od kilkudziesięciu lat rządzą nami ci sami komuniści którzy nas okradają na prawo i lewo a znając życie, większość poszła na nich głosować.

Już pełno przecieków z wynikami. Mój kandydat jest na 3 miejscu.

himmler startowal w wyborach? jacy wyborcy, tacy kandydaci :-)

Jaka telewizja taki wyborca.