To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wybierają zdrowie. Wybierz i ty!

Wybierają zdrowie. Wybierz i ty!

W najbliższą niedzielę (5 czerwca) odbędzie się II Cieplicki Maraton Ekologiczny „Wybieram zdrowie”. – To doskonała okazja, aby aktywnie i zdrowo spędzić czas – zachęcają organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała „Dąb” wraz z agencja eventową W&E Wedding&Event.

Impreza odbędzie się w godzinach 10. – 16. na Placu Piastowskim w Cieplicach. W programie jest szereg punktów, związanych z aktywnością ruchową. To m.in. pokazy i trening sztuk walki, zumba, pokazy crav maga, jumping fitness, spinning, mecz piłki siatkowej na siedząco, pokazy uzdrowiskowego fitnessu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dużą atrakcją z pewnością będzie maraton dla dzieci, gra „strzelec” czy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z broni laserowej
Nieodzownym i w zasadzie głównym elementem Cieplickiego Maratonu Zdrowia jest „Białe miasteczko” – miejsce bezpłatnych porad, badań i konsultacji lekarskich. Lucyna Musiał, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała „Dąb” zadbała, aby w ramach imprezy mieszkańcy mogli skorzystać z porad lekarzy, do których dostęp na co dzień jest ograniczony, np. angiologa Joanny Olszewskiej-Roczniak, alergologa dr. Doroty Pakuły-Krawczyk. Wszystko bezpłatnie!
Bezpłatnie będzie można wykonać także pomiary poziomu cukru czy ciśnienia. Będzie też platforma do badania składu masy ciała, aerozole na gałki oczne, liczne zabiegi kosmetyczne oraz masaże lecznicze. Przewidziano wykłady znanych specjalistów (w godz. 10.30 – 12.00 w auli Politechniki Wrocławskiej) na tematy zdrowotne. Standardowo imprezę rozpocznie marsz nordic walking, który poprowadzi poseł na Sejm RP Zofia Czernow.
Cieplicki Maraton Zdrowia został zgłoszony do Światowego Tygodnia Ruchu – Movie Week. Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała „Dąb” i agencja W&E Wedding&Event cyklicznie organizują charytatywne imprezy i spotkania, z których dochód przeznaczony zostaje na pomoc chorym onkologicznie. Tak będzie również i tym razem, dlatego podczas imprezy będzie można kupić cegiełki wspierające tę ważną inicjatywę.
Zaraz po maratonie odbędzie się kolejna impreza organizowana przez stowarzyszenie, to letni bal charytatywny, który odbędzie się 18 czerwca w hotelu Mercure.