To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wprowadzono zakaz wstępu do lasów państwowych

Fot. Pixabay

Od dzisiaj (3 kwietnia) Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Będzie obowiązywać do 11 kwietnia. Przypominamy, że także Karkonoski Park Narodowy jest od dzisiaj zamknięty dla turystów.

W komunikacie Lasów Państwowych czytamy: "Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie.

Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

- Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom- apelują leśnicy. 

Komentarze (27)

Koronawirus w lesie, czego dożyliśmy ?!. Ew kogo, jakiej władzy !!!

A jak to Tusk wypuścił tego koronowirusa, żeby wygrać z Andrzejem Dudą?

Ten rząd jest chory trzeba wyjść przecież z psem albo się samemu dotlenić.

A wybory 10 maja - nie widzą problemu? I kto tu ma paranoję? Jak tak dalej pójdzie, to nie wolno będzie oddychać w wolnej przestrzeni!

Zapowiada sie ciepły weekend wiec w okolicach duzych miast mogą do lasu podążać wycieczki.Tak jak to było w ub.tygodniu. Odnośnie wyborów to bezpieczne były by korespodencujne ale takich nie chce opozycja a kostytucja której bronią jasno określa terminy.Wykaż się odrobiną logiki.
ps. Rozporządzenie mówi o lasach państwowych i parkach narodowych. W JG masz lasy miejskie.pozdrawim

szczególnie bezpiecznie dla pracowników poczty.
mam pomysł: zamiast 1 testu na każdego uprawnionego wyborcę na grupę wyborców 1 pocztowca, jak zachoruje, to będzie wiadomo, że jakiś chory wyborca się ukrywa.
... tylko co zrobić z taką informacją

Lasy miejskie :) dobre sobie.

Jak zostanę prezydentką i zwierzchniczką sił zbrojnych, to przywrócę do działania Wojskowe Służby Inspiracyjne (WSI) ! I będę prezydentką wszystkich Polsków, bo wszyscy będą musieli mnie słuchać – bez wyjątków ! A przez 5 lat mojej kadencji nauczę was kłamać, czytać z promptera i pieprzyć farmazony ! Wszędzie będzie zielono, rzeki będą płynąć i słońce będzie świecić ................................., a jak będzie powódź – to nie panikujcie, bo woda w końcu kiedyś spłynie do Baltyku – no ! I ubezpieczcie się ! A jak będziecie mieć mało forsy to bierzcie kradyty !

Turkmenistan.

Dzisiaj rząd wprowadził ZAKAZ używania słowa KORONAWIRUS.

Pod karą więzienia.

W ten sposób post sowiecki dyktator wyleczyl cały naród.

Niechaj socjaliści z PiS.bolszewii podążą tą drogą.

Naród z partią. Partia z Narodem!

Można by sądzić, że istnieje jakiś szczyt debilizmu. Jednak pisiorska sfora i jej leśne przyd***sy udowadniają, że takiej granicy nie ma. Rozumiem miejskie parki, gdzie ludzie się gromadzą, ale leśne obszary na których trudno czasem spotkać kogokolwiek? Pod pretekstem epidemii wprowadza się coraz więcej absurdalnych ograniczeń. Jeszcze niedawno krzywogębny zapewniał jak to dobrze pod jego przywództwem kraj przygotowany jest do epidemii. Wszystko to g...no prawda, a efekty braku przygotowania zwala się teraz na społeczeństwo wprowadzając coraz absurdalniejsze zakazy. Poza tym co stanie się po 11 kwietnia. Już nie będzie niebezpieczeństwa masowych pikników? Podwójnie chory kraj. Z powodu epidemii, oraz chorych, ale na głowy przywódców (zwłaszcza jednego).

Chore na głowę też ludzie "som".Ty jesteś tego przykładem. Przecież jest mowa o piknikach w lasach.
A niejaki oo z psem chce spacerować, ciekawe czy goovna po nim sprząta?
Skończyło się niesławne "róbta co chceta".

O sorry. Przecież wiadomo, że w tym kraju do 11 kwietnia gawiedź narodowa organizuje masowe pikniki w lasach. Dobrze jednak że mamy Krzywogębnego I który zauważył ten problem i zlecił swoim pachołkom odpowiednią reakcję.

Psie gów...no w lesie jest rzeczą tak naturalną jak słońce na niebie.

Raz na dwa dni biegam po lasach, na swój sposób cieszy mnie epidemia, bo mogę odpocząć od pracy. A tu kuźwa taki numer !!!

Lekarz zalecił mi dużo przebywać w ruchu, na świeżym powietrzu, zatem uprawiam nordic walking (głównie w parku), ale teraz pozostał las - niestety i tam mi nie wolno - na balkonie? Ale, ale - może zapiszę się do myśliwych (kiedyś o mały włos mim się nie stałem), oni (i tylko oni!) mogą dowolnie długo przebywać w lesie, wiadomo to elita społeczna, same tuzy "wysoko postawionych" osobistości z prawem do zabijania wszystkiego co się rusza... No, teraz będą mogli bez ograniczeń kłusować, nikt im nie zabroni.

Zawsze możesz się POruszać ze swoimi partnerami. Kładziesz się PO środku, kijki w dłonie i udajesz, że chodzisz PO lesie :)

Lasy państwowe wprowadziły. A co z lasami miejskimi? Trochę jest ich w JG. A co z zadrzewieniami na terenach nieleśnych? A co z lasami prywatnymi?

Intencją zakazu było by ludzie nie wychodzili stadnie

Dla osiołków-las to las o status własności nie pyta. Polak jaki jest wiadomo, szuka miejscówki aby się nawalić i syf po sobie zostawić.Zamiast karać finansowo to dać baranom worki i niech zbierają śmieci w lesie a rozliczać z urobku w w workach.

Państwo to my. A w lasach bezpieczniej, niż w autobusie czy w sklepie. Zachować odstępy 10m , dwie osoby max, śmieci nie zostawiać i lepiej wyjdzie to ludziom na zdrowie niż kiszenie się w mieszkaniu kilku osób, z których i tak cześć wychodzi do sklepu czy pracy.

Jestem ciekawa, czy policja będzie patrolować lasy? Przecież w lesie jest bezpieczniej, bo szansa na spotkanie kogoś jest znacznie mniejsza niż na ulicy.

Poza tym masz rację, bo mamy okazję oddychać świeżym powietrzem, aniżeli "kisić" się w domu, no ale lepiej zabronić, a dziwnym trafem spacerów w mieście nikt nie zabronił, ale spacer w lesie jest już niebezpieczny.

Oj, gdyby g.łupota potrafiła latać...

Nakazy, zakazy, wytyczne. Jutro będzie że: rudzi, grubi albo łysi mają się zmienić albo ... . To chyba już lepiej jest w Koreii Północnej. (Takie ograniczenie było w stanie wyjątkowym np. wojennym). Pandemia JEST STANEM NADZYCZAJNYM.

Przepraszam, a co z myśliwymi? Czy oni też mają zakaz wstępu do lasów? A jeśli tak, to gdzie będą strzelać do dzików? "Ukaz" państwowy głosił, że wolno im zabijać te zwierzęta bez ograniczeń ze względu na... epidemię afrykańskiego pomoru świń. A może naszym głównym problemem jest EPIDEMIA GŁUPOTY?

Ja to bym pozamykał leśników z Lasów Państwowych w czterech ścianach. Obecnie kradną drzewa z potrojoną siłą, wiem bo mój dom znajduje się przy lesie w Górach Izerskich.

Ludziska dajcie na wstrzymani od 50 lat mam w dziubdziuś ktore zlodzieje mnie okradaja "nie ma grabi co grabia od siebie"A zakazy to tylko dla ograniczenia tego swinstwa nie brakuje debili organizujacych pikniki w lesie.Kto odwazny nie rusza go koronka to zaprasza do szpitala no oddzial zakazny kazde rece sie przydadza nawet do posprzatania

dziwnym trafem myśliwi mogą do lasu chodzić i mordować bezbronne zwierzęta. kolejna kasta? jakim prawem. straż leśna nie musi sprawdzać czy ktoś do lasu wszedł, bo wcześniej ten nieszczęśnik zostanie ubity przez myśliwych. takiego prawa się doczekaliśmy.

Hello this site http the best