To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

WOŚP zagra w Jeleniej Górze i okolicy 11 i 12 stycznia 2020

WOŚP zagra w Jeleniej Górze i okolicy 11 i 12  stycznia 2020

Przez dwa dni (11 i 12 stycznia) będziemy się bawić i zbierać pieniądze podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sobotę występy i licytacje ruszą w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze oraz Schronisku Samotnia. W niedzielę zabawa przeniesie się na plac Ratuszowy, do JCK oraz na poligon. WOŚP zagra także w  Bolesławcu, Lubaniu, Zgorzelecu i innych miastach w naszym regionie. Musicie tam być!

Podczas 28. Finału WOŚP gramy "dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”

Schronisko Samotnia

Program:

SOBOTA, 11 stycznia,

godz. 11.00 - „Kobiety na szlaku - trekking w Himalajach”Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

12.00 - „Afganistan - czyli zabawy z bronią” - Jakub Rybicki 13.00 - „Góry dalekie i bliskie” - Krzysztof Jankowski

15.00 - „Siła Spódnicy - Cholitas z Boliwii” - Marzena i Krzysiek Wystrachowie

16.00 - „Góry świata” - Michał Kochańczyk

17.00 - „Nanda Devi góra szczęścia” - Rafał Fronia

18.00 - „K2 Challenge to the sky” - Janusz Gołąb

19.00 - „Nie tylko Everest” - Leszek Cichy

20.00 - Licytacja prowadzona przez Tomka Banasiewicza i Macieja Sokołowskiego.

Koncert Zespołu Jig Reel Maniacs - Cape Breton

NIEDZIELA 12. stycznia

10.00 - „W szerpańskim domu” - Magda Jończyk

11.00 - „50 lat Na afrykańskich szlakach” - Ela Kużmiuk

12.00 - wspólne zdjęcie przed Samotnią 28.

JELENIA GÓRA

11 stycznia

Before 28. Finału WOŚP w Galerii Sudeckiej w godz. 12.00 - 18.00 W programie: występy magików, pokazy ratownictwa medycznego, na scenie - lokalne zespoły oraz oczywiście licytacje.

12 stycznia

STUDIO WOŚP Jelenia Góra JCK ul.Bankowa 28

godz. 15.00 -19.00 Koncerty, wejścia na żywo, sztab WOŚP ZHP, licytacje Wystąpią: CHAOS, UCZNIOWIE PRACOWNI WOKALNEJ RENATY KRYŃSKIEJ I TANECZNEJ GRZEGORZA GIGIELA Z MDK, ZESPÓŁ TANECZNY GRZEŚKI Z Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, KWARTET MATEUSZA, SŁAWOMIR DARUL, ZESPÓŁ AGAT, KAZIMIERZ PICHLAK, JACEK SZRENIAWA

ORKIESTRA NA POLIGONIE

godz. 10.00 - 15.00

W programie: Strzelanie z broni palnej, broni pneumatycznej, OFF-ROAD - Jazdy pojazdami 4x4, Jazdy wrakami, Paintball, Ognisko, Grochówka

ZIMOWY PIKNIK RODZINNY

Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze

godz. 12.00 -15.00 Gry i zabawy harcerskie, w tym gra "Weź wiatr w żagle", strzelnica, konkurencje rowerowe, loteria fantowa z nagrodami, licytacje i występy artystyczne na scenie. "ŚWIATEŁKO DO NIEBA" - Plac Ratuszowy godz. 19.00 - 20.05 Pokaz Laserów i główna licytacja XXVII Finału WOŚP

BOLESŁAWIEC

Podczas WOŚP zagrają: Mister Bałkan, Happy Hours, Żółta Febra, Nocne Boogie.

12 stycznia artyści dla WOŚP 2020 w Bolesławcu grają i tańczą na dwóch scenach – w budynku "Orła" i w ‘Teatrze Starym’. Oprócz wymienionych zespołów zaśpiewają i zatańczą m.in.: Tomek Wachnowski, Zbigniew Staniszewski, Iniemamocne 4, Chór Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, zespół tańca hip-hop CANON (z BOK – MCC) i Idalia Kowara - Schmidt z pracownią Tańca Orientalnego, bolesławiecka grupa tańcząca Zumbę, Zespół Pieśni i Tańca 'Mały Bolesławiec', wokaliści pracowni wokalnej Aleksandry Sozańskiej Kut, Zosia Kołodziej. Imprezę w "Orle" poprowadzi podobnie jak w latach poprzednich DJ Jegomość czyli Krzysztof Krzemiński!

LUBAŃ

„WIATR W ŻAGLE – DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ” Mały Finał 28.FINAŁU WOŚP w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu

08.01.2020r.: „Wiatr w żagle Adama Mickiewicza-łodzią do serca WOŚP” (boisko szkolne) 09.01.2020r.:16.00-17.30 Turniej Piłki Siatkowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkoły (sala gimnastyczna)

10 stycznia

16.00-20.00 Sklepik „1001 drobiazgów” – DO WYGRANIA NAGRODA GŁÓWNA !!! (korytarz przy wejściu głównym po prawej stronie)

16.30-16.45 Występ małych talentów z Przedszkola w Lubaniu (aula)

17.00-17.30 Występ Zespołu Folklorystycznego (aula)

17.00-17.30 Pokaz udzielania pierwszej pomocy (hol przed aulą)

18.10-18.20 Pokaz sztuk walki (hol przed aulą)

18.30-19.45 Wiatr w żagle – ŚPIEWAMY DLA WAS – Koncert charytatywny „Talent Show” (aula)

20.00: NASZE ŚWIATEŁKO DO NIEBA (TROSZKĘ INACZEJ) oraz szereg atrakcji ... i niespodzianek dla maluchów i dorosłych.

12 STYCZNIA

godz. 12.00 - Lubański bieg „Policz się z cukrzycą” organizowanego w ramach 28. Finału WOŚP.Zbiórka przy głównym wejściu do Galerii Łużyckiej. A po biegu ... MORSOWANIE przy fontannie obok Ratusza. Trwają zapisy. Ilość miejsc ograniczona! Oto link do zapisów: https://www.e-gepard.eu/show-contest/879.

Koncert 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Domu Kultury

16.00 Uroczyste otwarcie koncertu finałowego

16.15 Pokaz taneczny w wykonaniu Klubu Tańca Towarzyskiego "Ametyst"

17.00 Licytacja gadżetów na rzecz WOŚP 17.15 Występ wokalistów z Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu 17.45 Licytacja ZŁOTEGO SERDUSZKA

18.00 Występ gości specjalnych "Teatr OCELOT"

18.45 Licytacja gadżetów na rzecz WOŚP

19.15 Pokaz tańca nowoczesnego Studio Tańca "MAR-KO"

20.00 Światełko do nieba w wykonaniu grupy "PROTOTYPE"

SZKLARSKA PORĘBA

12 stycznia o godz.10.00 na Polanie Jakuszyckiej wystartuje bieg, z którego cały dochód będzie przeznaczony na WOŚP. Dystans 6 kilometrów, wpisowe minimu 40 zł. Po biegu będą konkursy, zabawy, licytacje i inne atrakcje zimowe prowadzone przez wolontariuszy.

ZGORZELEC

W sobotę, 11 stycznia, w centrum handlowo-rozrywkowym Plaza od godz. 15:00 odbywać się będą występy artystyczne i licytacje; zaśpiewają i zatańczą młodzi i ci nieco starsi: przedszkolaki, uczniowie, cheerleaderki oraz seniorzy. Będą kiermasze książek, słodkości i orkiestrowe stoiska zgorzeleckich plastyków. Wspólne granie potrwa do 20:00.

W niedzielę, 12 stycznia, od godz. 15:00 w hali sportowej PGE Turów Arena odbywać się będą pokazy i zawody sportowe. Będą zapaśnicy, piłkarze, koszykarze, będzie joga, ćwiczenia fitness i sporty walki. Pasjonaci biegania wystartują do nietypowego „biegu po schodach wokół areny” w ramach wośpowej akcji „Policz się z cukrzycą”. Będzie też kiermasz rękodzieła, pokazy ratownictwa, a jak kto zgłodnieje… stoiska z wypiekami i micha wojskowej grochówki za wrzut do puszki.

Również w niedzielę, o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury, dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego. Wejściówką na koncert będzie datek na WOŚP.

Komentarze (10)

"w Jelenioej Górze"? Gdzie?!

A Będą: mrówka i melon?

bedzie ale po podliczeniu i tylko dla wybranych

idiota

Jasiu ,napewno nie będzie Gmyza "trotyla ,Antoniego parówki, różnych Beat ,piślaków MMMM,yyyyynooooo, mniam mniam, osilkow nawalonych z różańcami na pięściach .Pojadom na do serca ciemnoty na Jasną Górę .

Afganistan,czyli zabawy z bronią?Mówię stanowcze NIE.

W Kielcach nie będzie koncertu WOŚP. Starosta Mirosław Gębski mówi, że na koszty organizacji imprezy: wynajęcie sceny, ochroniarzy itp. idzie zbyt dużo publicznej kasy "To pieniądze publiczne, a udziału w WOŚP nie ma w zadaniach samorządu powiatowego"

Jeszcze co pisze znany informatyk Łuaksz Foltyn "Całkowity dochód Owsiaka i jego rodziny z WOŚP, głównie za pośrednictwem spółki Złoty Melon, to może być nawet 5-10 mln rocznie."

Może być nawet? Spółki kapitałowe i fundacje składają sprawozdania finansowe. Corocznie. Niech "znany informatyk" zdobędzie konkretne informacje albo przestanie bawić się w dziennikarza, zamiast rzucać ogólnikami i niejasnościami na sensacyjną modłę.

Już był taki jeden, co pisał o Owsiaku i jego finansach. Dużo, sensacyjnie, niestety nierzetelnie. Jak mu przyszło przed sądem odpowiedzieć za własne teksty, to do dzisiaj płacze, że nie ma z czego żyć. Ciekawe, kiedy Foltyn zacznie biadolić, że go odpowiedzialność boli.

Piślactwo i kler katolski niszczy i oczernia Owsziaka i wolontariuszy nie o pieniądze TYLKO ŁONI się boją przywództwa ,charyzmy ,wodzostwa organizatora.

Boją się oddolnej inicjatywy nawet tej która niesie zabawę i pomoc. Ciemnylud ma słuchać rydzykowskiej propagandy i oglądać TVPKurski z kłamczu****i i uśmiechniętymi głupkami zwłaszcza po 20,22. Kto toto ogląda.