To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wody termalnej nie zabraknie

Wody termalnej nie zabraknie

Termy Cieplickie będą nadal korzystały z wody termalnej, wydobywanej z odwiertu, eksploatowanego przez Uzdrowisko Cieplice. Tak wynika z umowy, podpisanej we wtorek (19 września) przez obie spółki.

Tak naprawdę jest to przedłużenie umowy pomiędzy tymi spółkami. Dotychczasowa była zawarta na czas określony i obowiązywała do końca tego roku.

– Różnica jest taka, że przedłużamy umowę na czas nieokreślony – wyjaśnił Roman Kulczycki, prezes Uzdrowiska Cieplice. – Druga zmiana jest taka, że uprościliśmy sposób rozliczania między spółkami, który był dotąd dość skomplikowany.
W umowie jest zapis, że stawka za wodę będzie waloryzowana o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług oraz wzrost tzw. opłaty eksploatacyjnej. Opłata ta wynosi obecnie 1,46 złotych za metr sześcienny wody. – Z tego 60 procent odprowadzamy do urzędu miasta, a 40 procent do Funduszu Ochrony Środowiska – wyjaśnił R. Kulczycki.
– Dla nas oznacza to stabilizację – powiedział Dariusz Stolarczyk, prezes Term Cieplickich. – Wiemy, że mamy partnera, dobrego partnera na lata. Wypracowaliśmy jasne zasady współpracy jeżeli chodzi o kształtowanie kosztów i możemy śmiało spoglądać w przyszłość. Dla nas cena finalna jest istotna w budżecie. Ona wpływa pośrednio na ceny naszych usług.
Uspokaja, że w najbliższym czasie nie ma zagrożenia wzrostu cen tych usług.
Uzdrowisko Cieplice wydobywa rocznie 211 metrów sześciennych wody termalnej, z czego jedynie część zużywana jest na własne potrzeby. Największym odbiorcą są Termy Cieplickie, które zużywają 163 tysiące metrów sześciennych.

termy2.jpg

Komentarze (8)

To są dopiero czary!
"Uzdrowisko Cieplice wydobywa rocznie 211 metrów sześciennych wody termalnej,(...) Termy Cieplickie, które zużywają 163 tysiące metrów sześciennych."

Jak z niczego zrobić coś!

Redakcja, jak widać, ma gdzieś swoje błędy...Halo! poprawcie się!

Szkoda tylko, że wciąż brakuje wody na Komedy. Od prawie 3 tygodni a prasa lokalna o tym nie chce napisać. Cóż, nie ma to jak znaleźć dojścia... Szkoda tylko że nie do wody...

No już nic nie rozumiem.
Miasto sprzedało uzdrowisko żeby potem od sprzedanego kupować wodę?
Teraz chcemy robić odwiert poza terenem uzdrowiska i sprowadzać nim wodę do term, która podobna tam jest niepotrzebna bo lekarz zabrania.
Kurna ekipa z Latającego Cyrku Monty Pythona by tego nie wymyśliła czad.
A gdyby tak od razu zamiast na ciasnej zabudowanej działce postawić termy nad nowym odwiertem w Sobieszowie na pustej działce po basenie będącej własnością miasta?
eee łatwizna przecież musi być fajnie.
muszę się napić wódki bo nie kapuje
dobranoc

szczyt gospodarności, pozyskać z wielkim trudem pieniądze na odwierty termalne, poświęcając na to przez kilka lat własne siły i środki tylko po to, aby przekazano je prywatnej spółce, od której się ją później odkupuje wodę. Pomijam fakt, że dopiero po wybudowaniu term za bajońskie kwoty z miejskiej kasy okazało się, że woda z odwiertu będzie rozcieńczana w takim stopniu, że stanowić będzie jedynie wartość marketingową a nie realną basenów. Oczywiście na etapie bajdurzenia o polskim Hajduszoboszlo nikt się o tym nie zająknął. W normalnym mieście i normalnym kraju za taką "gospodarność" ktoś by poniósł jakiekolwiek konsekwencje, w Jeleniej Górze te same władze właśnie planują właśnie powtórkę tej komedii pomyłek...

chyba tysięcy metrów sześciennych?

Brawo GUCIO sukces !!

.. Ciepice to wiocha, za moich czaswo rowniez taka byla.
Pamietam jak przyjechalem na Ziemie Odzyskane to niemcy mieli porzadny basen,ale Polacy woleli uzywac rzeki.Pamietam sp.Czeslawa z Cieplic,a ta wchodzila do Kamiennej w ubraniu,a po wyjsciu z wody miala wyprane ubranie i jej cialo bylo czyste,no coz nie bylo wtedy jeszcze bikini