To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dubletowe zatrzymanie

Dubletowe zatrzymanie

Dwóch sprawców za jednym zamachem złapali jeleniogórscy policjanci. Jeden odpowie za kradzież, drugi za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich.

Funkcjonariusze, wykonując czynności w związku z kradzieżami na terenie Cieplic, przeprowadzali przeszukanie w podejrzanym mieszkaniu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli warte 8 tys. zł cztery kamery i czujniki ruchu systemu alarmowego. Okazało się, że zostały one skradzione w nocy z 6 na 7 lipca, w Jeleniej Górze na szkodę jednej z sieci komórkowych. Dalsze przeszukanie przyniosło kolejne odkrycie - kilka porcji suszu marihuany oraz 9 doniczek, w których rosły konopie.
W mieszkaniu było dwóch mężczyzn – 21 i 27 letni. Po przesłuchaniu okazało się, że kradzież można przypisać młodszemu z nich, a straszy był właścicielem narkotyków oraz sadzonek.
Policjanci musza jeszcze szczegółowo wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy, przede wszystkim, czy 27-latek nie zajmował się handlem narkotykami. Młodszemu za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a jego koledze, za posiadanie narkotyków i uprawę, do lat 3.

Komentarze (2)

Czaderski dywan ;)

Rozumiem że złodziejstwo należy ukarać, ale żeby czepiać się kilku roślin doniczkowych. Co to przeszkadza jakie ja sobie na parapecie kwiatki hoduje.