To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wkrótce otwarcie singletracka w Górach Izerskich

FOT. FC POMBA

Jeszcze w tym roku zostanie otwarty singletrack w Szklarskiej Porębie w okolicach Jakuszyc, Wysokiego Kamienia i Zakrętu Śmierci.

Trasa jest jeszcze w budowie, ale prace są na ukończeniu i być może wkrótce będzie można ją jeździć. Otwarcie było planowane na drugą połowę października. Rowerzyści nie mogą się doczekać.

21-kilometrowa pętla została zbudowana w Górach Izerskich. Trasa jest łatwa, niezwykle malownicza, na ścieżce nie ma trudności. Doskonale nadaje się dla rodzin z dziećmi - bez większego singlowego doświadczenia.

Osoby, które nie lubią podjazdów, mogą dojechać rowerem do stacji Szklarska Poręba - górna i odcinek do Jakuszyc pokonać pociągiem. Można także do Jakuszyc dojechać pociągiem z Jeleniej Góry.

Singletrack Szklarska zaczyna się w Jakuszycach i prowadzi do Kopalni Stanisław. Później biegnie na Wysoki Kamień i dalej w stronę Zakrętu Śmierci. W tym rejonie zakręca i brzegiem lasu prowadzi nad górnymi dzielnicami Szklarskiej Poręby w okolice Chatki Robaczka. Tam zakręca z powrotem w stronę Jakuszyc.

signle 4.jpg
signle 6.jpg
single 5.jpg
single 7.jpg
single.jpg
single2.jpg
single3.jpg