To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wizja światów Wojciecha Bykowskiego

Wizja światów Wojciecha Bykowskiego

Niepokojące jak senne widma, objawiają się nam kolejne warstwy/światy kreowane przez wrażliwego obserwatora codzienności. Ograniczane jedynie skalą wyobraźni młodego twórcy, kryją w sobie więcej niż zapowiada w tytule "Świat obcy-świat doskonały" autor wystawy - Wojciech Bykowski. Na prezentację jego fotograficznych prac od 24 kwietnia zaprasza Galeria Korytarz Jeleniogórskiego Centrum Kultury. 

Któryż to z dostrzeganych i odkrywanych przez nas światów jest "światem obcym" a który "światem doskonałym? Fragmenty kadrów, nakładane na siebie, są w tym przypadku czymś więcej niż zwykłym fotograficznym montażem. Spod fragmentów "starego" dostrzec można przechodniów. Ich niewyraźne sylwetki zestawione z krajobrazem miasta intrygują, wciągają w głąb, zapraszając do swojej opowieści o mieście-świecie. Rozpoznawane czasem fragmenty miejskiego pejzażu, nikną nam z pola widzenia, niejako "przykryte" kolejnym mgnieniem oka - migawki. Krótka myśl; zapamiętać na dłużej, bo w naszej wędrówce już mamy nowe światy zatrzymane przez autora. No właśnie, czy zatrzymane? Przesuwamy się w wyznaczonym przez niego rytmie, muskając zaledwie wierzchnia warstwę. Coś się nam z czymś kojarzy, coś na moment przypomina, by zapaść się pod kolejnym nałożonym fragmentem, zatrzymanej kiedyś chwili.
Fotograficzne obrazy Wojtka Bykowskiego zapadają w pamięć, z czasem mieszając się, staja się częścią naszej własnej, intymnej historii doznań i refleksji o tym "najlepszym ze światów, na którym przyszło nam żyć.
Wojciech Bykowski publicznie pojawił się na wystawie "Teraz - dowód współistnienia", zorganizowanej z okazji 50.lecia „Nowin Jeleniogórskich” w 2008 roku. Aktywny uczestnik jeleniogórskiego środowiska fotograficznego, będący członkiem zarówno szacownego-liczącego blisko pół wieku Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, jak też powstałej przed dwoma laty Jeleniogórskiej Strefy Fotografii. Absolwent Policealnego Studium Fotografii i Reklamy i obecny słuchacz Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Swoje prace poza Jelenia Górą prezentował m.in. w Trutnovie, Libercu i Jabloncu nad Nysą. "Świat obcy-świat doskonały" jest jego pierwszą wystawą indywidualną.
Otwarcie wystawy w piątek 24 kwietnia 2015 o godzinie 17.00 w Galerii KORYTARZ JCK przy ul. Bankowej. 

Więcej na ten temat w "Nowinach Jeleniogórskich" z 9 czerwca 2015.

Uwaga! Termin ekspozycji wystawy przedłużony został  do 20 czerwca.