To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiosna Cieplicka z koncertami, paradą rowerów i Świętem Matki

Wiosna Cieplicka z koncertami, paradą rowerów i Świętem Matki

W najbliższy weekend 26-27 maja jeleniogórskie uzdrowisko znów tętnić będzie imprezowym życiem. W programie kolejnej odsłony tegorocznej, 45. Wiosny Cieplickiej mnóstwo najróżniejszych propozycji. 

Najbardziej spektakularnym z wydarzeń będzie tradycyjne już Święto Matki. Dwudniowy program obchodów obejmuje wydarzenia związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jubileuszem 30-lecia cieplickiego  Święta Matki.

W sobotę 26 maja, od godz. 12.00 imprezy w cieplickiej filii Politechniki Wrocławskiej przy Placu Piastowskim. W programie m.in. wykłady związane z historią Polski, finał konkursu piosenki patriotycznej dla dzieci i młodzieży oraz spotkanie z Krzysztofem Zanussim.
Od godz. 16.00 wydarzenia w Zdrojowym Teatrze Animacji: koncert pieśni patriotycznych "Historia-Pamięć- Tożsamość", Gala 30-lecia Święta Matki, finał konkursu plastycznego "Polska Matka Nasza" oraz występ zespołu Promyki Krakowa zatytułowany "Droga do Niepodległości".
W niedzielę, 27 maja, od godz. 10.00 jubileuszowe uroczystości Święta Matki w Cieplicach na placu i parkingu kościelnym przy ul. PCK 23. W programie m.in. Marsz Niepodległości, uroczyste nabożeństwo,, pokazy musztry paradnej, koncerty, rozgrywki sportowe, zabawy rodzinne oraz szereg imprez towarzyszących.

Wśród muzycznych propozycji występ kapeli Lwowska Fala w Parku Zdrojowym (26 maja, godz. 19.00) oraz koncert Tomasza Stockingera w Zdrojowym Teatrze Animacji (27 maja godz. 19.00) .

Efektownie zapowiada się niedzielna X Rowerowa Parada Retro, która wystartuje 27 maja o godz. 11.00 z jeleniogórskiego Placu Ratuszowego i zakończyć się ma około południa na Placu Piastowskim w Cieplicach. Udział w paradzie rowerowej jest bezpłatny.

Więcej szczegółowych informacji o zapowiadanych imprezach na plakatach i afiszach, które publikujemy poniżej oraz w naszym Kalendarzu imprez.   

LWOWSKA FALA w Cieplicach.jpg
Tomasz Stockinger na Dzień Matki.jpg
Święto Matki 2018 - program.jpg
X Rowerowa Parada Retro.jpg