To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiosenny start Otwartej Papierni

Wiosenny start Otwartej Papierni

Wiosenne otwarcie Otwartej Papierni w Jeleniej Górze nastąpi 30 marca o godz. 19.00, a dokona go swoim koncertem zespół „Siostry Łotry”. Wstęp wolny. 

Zespół, jak sama nazwa wskazuje tworzą siostry Maria, która gra na wibrafonie i syntezatorze i Julia, która śpiewa i gra na wiolonczeli Kępisty i łotry, czyli Karol Gadzało (kontrabas, moog, gitara basowa) i Wojtek Sobura (perkusja). Zespół łączy akustyczne instrumenty z elektroniką, a tworzoną przez siebie muzykę określa jako humanistyczną, czyli szczerą, aktualną, publicystyczną, w sposób lekki, często żartobliwy poruszającą tematy, wymagające skomentowania.

Kolejne zaplanowane imprezy odbędą się już w kwietniu, a będą to: wykład „Zarys historii tańca w Izraelu” i warsztaty tańca izraelskiego, które poprowadzi Bartłomiej Kalinowski (6.04.), performance dźwiękowy Gustawa „Per Ipsum” Małeckiego (7.04.) i premiera książki "Kulinarne Opowieści. Ze Wschodu na Zachód" Anny Komsty – cudowna podróż w zapomniane regiony geograficzne i kulinarne niestrudzonej badaczki Kresów, przypominającej rytuały i przepisy kulinarne Wschodniaków, którzy po II wojnie światowej trafili na Dolny Śląsk w okolice Wlenia (13.04.). Kwietniowy maraton zakończy spektakl dokumentalny pt. „Strzępy” (14.04.), który powstał ze zgromadzonych opowieści i relacji przesiedleńców (premiera odbyła się w Otwartej Papierni 8 grudnia 2018r.). W planach Otwartej Papierni i jej spiritus movens – Macieja Pierzchały jest wiele działań: spotkań, spektakli i performance’ów i eventów. To daje nadzieję, że będzie się działo!  

Komentarze (1)

Proszę o informację, o której godzinie odbędą się warsztaty tańca izraelskiego, i jaka jest cena.Dziękuję, i pozdrawiam.