To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiosenne przełamywanie barier w Cieplicach

Wiosenne przełamywanie barier w Cieplicach

Zapowiada się dobra zabawa i wiele atrakcji, a uczestnicy V Cieplickiego Maratonu - „Wiosennego przełamywania barier” już nie mogą się doczekać najbliższej niedzieli. Bo właśnie 19 maja, od południa, w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach będzie gwarno i wesoło.
Ideą imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. J. Musiała - „Dąb” jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, głównie dzieci i młodzieży oraz ich rodzin i opiekunów.

- Dla tych młodych ludzi, podopiecznych domów pomocy społecznej, uczniów szkół specjalnych i integracyjnych każda okazja do bycia wśród ludzi i uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach jest nie do przecenienia. Ich życie wygląda inaczej niż zdrowych osób, ale nie oznacza to, że oni nie mają marzeń, że nie potrzebują uwagi, akceptacji i zrozumienia. Tego potrzebują najbardziej. I dlatego staramy się dać im możliwość pochwalenia się umiejętnościami, talentami, okazję do publicznych występów – mówi Lucyna Musiał, organizatorka imprezy, prezes Stowarzyszenia.

I dlatego w niedzielę na cieplickiej scenie uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności taneczne i wokalne. Wystąpią też w roli modeli na prawdziwym wybiegu w pokazie mody. Będzie można oglądać ich prace plastyczne, a uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ulicy Kruszwickiej pokażą efektowny teatr cieni. Z pewnością atrakcyjne będą także mini warsztaty teatralne dla uczestników.

Ponieważ maraton ma formułę otwartą, impreza będzie dostępna dla wszystkich chętnych, a zainteresowani będą mogli nieodpłatnie skorzystać z porad medycznych oraz zabiegów rehabilitacyjnych. Cieplicki maraton zakończy spektakl Zdrojowego Teatru Animacji - „Królewna z drewna”.