To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielka feta w Gryfowie

Wielka feta w Gryfowie

Od 5 do 7 czerwca potrwają imprezy dorocznego święta Gryfowa Śląskiego – XV Kwisonaliów. Program pełen jest najróżniejszych atrakcji i wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Kwisonalia to Święto Miasta Gryfowa Śląskiego, którego nazwa nawiązuje do przepływającej przez miasto rzeki. Święto swoim charakterem szeroko promuje walory Kwisy, a szczególnie jej florę i faunę. Bardzo duży nacisk organizatorzy kładą na promocję wszelkiego rodzaju potraw z ryb. Corocznie organizowany jest konkurs kulinarny „Smaki Kwisy”, w którym mogą wziąć udział amatorzy niezwiązani profesjonalnie z gastronomią. Odbywa się wiele konkursów związanych z wodą, m.in.: przeprawa przez Kwisę „Na czym kto może”, Turniej Miast „O galon wody święconej przemienionej w wino” oraz zawody wędkarskie na Jeziorze Złotnickim. Na scenie bogaty program artystyczny.

Uroczysta inauguracja tegorocznych Kwisonaliów – w piątek o godz. 18 na Bulwarze nad Kwisą. Otwarcie imprezy połączone jest z wręczeniem „Złotych Rybek” honorujących osoby zasłużone dla miasta i gminy Gryfów oraz koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna.

Przed mieszkańcami miasta i gośćmi, którzy odwiedzą Gryfów, kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. I na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zakole Kwisy, tradycyjne miejsce tej imprezy, zapewni wszystko, co potrzebne, aby spędzić tam tak dużo czasu.

Nie sposób opowiedzieć o wszystkich wydarzeniach, które złożą się na tegoroczne obchody. Są jednak takie punkty programu, których nie wolno pominąć. W piątek to bez wątpienia koncert w klimatach reggae kapeli Red Luta (godz. 21:30). W sobotę nie można opuścić konkursu kulinarnego „Smaki Kwisy” (godz. 15:15) i turnieju Rada Miejska - sołectwa – organizacje pozarządowe „O galon wody święconej przemienionej w wino” (17.15). Tego wieczoru także gwarantowana dobra zabawa z kabaretem „Nowaki” (20.30). A w niedzielę spływ Kwisą „Na czym kto może” (15.00), popołudnie (od godz. 16:30) z dobrą muzyką w wykonaniu m.in. „Orfeusza” i finalistów Must Be The Music zespołu Black Radio. Wielki kwisonaliowy finał wypełni Golden Live (20.30), po którym zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Propozycji kulturalnych, rozrywkowych i sportowych jest oczywiście o wiele więcej, warto więc najbliższy weekend zaplanować właśnie w Gryfowie. Szczegółowy program na afiszu publikowanym poniżej.

 

Komentarze (1)

Golden Live? Nie znam. :)