To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wehikułem czasu i z sercem dla „Żeroma”

Wehikułem czasu i z sercem dla „Żeroma”

Popularnemu jeleniogórskiemu „Żeromowi” przydałby się bus do wożenia uczniów na zawody i konkursy. Szkoła, co prawda, ma wehikuł czasu, ale tylko dwuosobowy. Dlatego celem wczorajszego koncertu charytatywnego była zbiórka pieniędzy na zakup prawdziwego samochodu.

A sama wieczorna gala pod hasłem „Serce dla Żeroma” udała się wyśmienicie. Uczniowie pochwalili się swoimi talentami i umiejętnościami. Było muzycznie, tanecznie i rozrywkowo. Występy artystyczne były przeplatane licytacjami zdjęć, grafik i obrazów. Znalazł się także chętny na sporych rozmiarów płaskorzeźbę, a na koniec na wyglądające pysznie i pewnie tak smakujące ciasto w kształcie serca.

Oprócz uczniów gimnazjum i liceum na scenie pojawili się również absolwenci szkoły i nauczyciele. Młodzież dała popisy wokalne i instrumentalne. Jedna z młodych wykonawczyń śpiewała nawet po koreańsku, co prowadzący galę Krzysztof Langer skomentował, że jest to jego ulubiona koreańska piosenka.

Atrakcyjny popis dały pary taneczne prezentując się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Akcentów tanecznych było zresztą więcej i to w różnych odsłonach. Była zumba, modern jazz, elementy baletu, a na finał iście musicalowy, zbiorowy układ choreograficzny.

Młodzież zabrała publiczność w podróż przez wieki wehikułem czasu. Muzyka z lat 60., 80., 90. i współczesna zagościła w szkolnej auli. Uczniowie w efektownych układach pokazali charakterystyczne dla każdej z dekad tańce i elementy mody.
Interesujący się muzyką rozrywkową na pewno słyszeli o entuzjastycznie przyjętym ostatnio przez rosyjską i włoską publiczność powrocie na estrady znanego włoskiego duetu – Romina Power i Al Bano. Tej pary nie mogło zabraknąć także na gali w „Żeromie”. Nauczyciele Sylwia Żelazna i Roman Zieliński pokazali, że są uniwersalnymi wykonawcami-naśladowcami i z powodzeniem wcielili się w role włoskich piosenkarzy w piosence „Żerom ci da” na melodię słynnego przeboju „Felicita”.

 

Charytatywne koncerty w "Żeromie" sa tez okazją do uhonorowania osób, które w szczególny sposób wspierają szkołę, pomagaja młodzieży. W tym roku statuetkę przyjaciela "Żeroma" otrzymał Michał Ksztelan.

_MG_6394.JPG
_MG_6407.JPG
_MG_6412.JPG
_MG_6414.JPG
_MG_6419.JPG
_MG_6420.JPG
_MG_6422.JPG
_MG_6431.JPG
_MG_6436.JPG
_MG_6442.JPG
_MG_6452.JPG
_MG_6453.JPG
_MG_6454.JPG
_MG_6463.JPG
_MG_6501.JPG
_MG_6510.JPG
_MG_6525.JPG
_MG_6529.JPG
_MG_6546.JPG
_MG_6554.JPG
_MG_6561.JPG
_MG_6565.JPG
_MG_6573.JPG
_MG_6592.JPG
_MG_6598.JPG
_MG_6601.JPG
_MG_6606.JPG
_MG_6612.JPG
_MG_6624.JPG
_MG_6639.JPG
_MG_6648.JPG
_MG_6649.JPG
_MG_6653.JPG
_MG_6659.JPG
_MG_6666.JPG
_MG_6667.JPG
_MG_6669.JPG
_MG_6691.JPG
_MG_6698.JPG
_MG_6702.JPG
_MG_6712.JPG
_MG_6766.JPG
_MG_6774.JPG
_MG_6777.JPG
_MG_6802.JPG
_MG_6818.JPG
_MG_6833.JPG
_MG_6849.JPG
_MG_6858.JPG
_MG_6861.JPG
_MG_6865.JPG
_MG_6868.JPG
_MG_6869.JPG
_MG_6880.JPG
_MG_6911.JPG
_MG_6923.JPG
_MG_6928.JPG
_MG_6931.JPG
_MG_6942.JPG
_MG_6967.JPG
_MG_6969.JPG
_MG_6979.JPG
_MG_6983.JPG
_MG_6986.JPG
_MG_6993.JPG
_MG_6995.JPG
_MG_7002.JPG
_MG_7011.JPG
_MG_7016.JPG
_MG_7023.JPG
_MG_7025.JPG
_MG_7029.JPG
_MG_7034.JPG
_MG_7050.JPG
_MG_7051.JPG
_MG_7056.JPG
_MG_7058.JPG
_MG_7060.JPG
_MG_7063.JPG
_MG_7068.JPG
_MG_7071.JPG
_MG_7079.JPG
_MG_7091.JPG
_MG_7098.JPG
_MG_7111.JPG
_MG_7112.JPG
_MG_7119.JPG

Komentarze (29)

Ja piernicze jaka tandeta , jakie usilne pompowanie balonika wokół tej szkoły i chęć dorwania się do koryta ...

Bylas tam by to oceniac? Jezeli nie to zamilcz i sie nie odzywaj, bo nie masz nic do gadania :)
Wystepujacy tam wlozyli duzo wysilku w to i wolnego czasu by zaprezentowac piekne wystepy z rozniej dziedziny a ty pewnie siedziales w domu przed telewizorem i pierdziales w stolek...

Ja niestety byłem jednym z występujących i szczerze powiedziawszy szkoła jeszcze nigdy nie miała tak niskiej opinii, więc teraz szuka sposobu, żeby podnieść reputację.

Od lat wyniki uczniów i absolwentów plasują szkołę na I miejscu w Jeleniej Górze - Złota Szkoła w rankingu Perspektyw jest miarodajną oceną - ranking lokuje I LO w gronie 100 najlepszych liceów w Polsce. Poszukajcie w tym rankingu innych jeleniogórskich szkół ... Daleko by szukać.
Kuratorium również oceniło wysoko szkołę pod względem wyników. Nisko wypadła ocena szkoły przez uczniów i ich rodziców (za których wypowiadali się również uczniowie) - ocena skonstruowana na podstawie anonimowych ankiet.
Ale komu się chce poszukać prawdziwych źródeł informacji...

A na Jelonce masowo tną komentarze. Niczego nie można napisać. Czy ktoś wie o co chodzi?

Cenzorka.com. I wszystko jasne.

A ktoś tam jeszcze komentuje? Komentarzy mniej niż tutaj. Wszyscy z minimum oleju w głowie już dawno się stamtąd wynieśli, została tylko gimbaza tłukąca się po ryjach :)

[quote=Żerom_1LO]Od lat wyniki uczniów i absolwentów plasują szkołę na I miejscu w Jeleniej Górze - Złota Szkoła w rankingu Perspektyw jest miarodajną oceną - ranking lokuje I LO w gronie 100 najlepszych liceów w Polsce. Poszukajcie w tym rankingu innych jeleniogórskich szkół ... Daleko by szukać.
Kuratorium również oceniło wysoko szkołę pod względem wyników. Nisko wypadła ocena szkoły przez uczniów i ich rodziców (za których wypowiadali się również uczniowie) - ocena skonstruowana na podstawie anonimowych ankiet.
Ale komu się chce poszukać prawdziwych źródeł informacji...[/quote]
Tyle,że to nie zasługa szkoły.
Trafia tam wyselekcjonowana młodzież. Do gimnazjum, po specjalnym egzaminie. Dzieci uczą nauczyciele jedynie przyuczeni do nauczania niektórych przedmiotów.Tzn. dzieci uczą sie same lub na korkach.

Dzieci uczą się na korkach? Odpowiedź jest prosta - bo nie są nauczone pracy - np. jest lekcja matmy, uczennica siedzi i patrzy jak g****a na nauczycielkę i nic nie rozumie, nawet nie chce zrozumieć. W domu lepiej posiedzieć na fejsie, potem pójść na korki i psioczyć na nauczycielkę.Sam z matmy nie byłem geniuszem, ale samemu sporo w domu ćwiczyłem i nie chodziłem na żadne korki - drugi wynik z matematyki w klasie mówi za siebie...Do żeroma dostają się leniwe dzieciaki, rozpieszczone przez rodziców i dlatego muszą iść na korki, bo w szkole nic się nie chce i zwala się na nauczycieli. Pozdrawiam, absolwent żeroma

Skoro nauczyciel nie potrafi zdyscyplinować uczniów do pracy na lekcji, to może się do tego zawodu nie nadaje i lepiej żeby piekł pączki.

Mi sie chce i prosze:
ranking perspektyw najlepszych liceow:
2015 - 162 miejsce
Szkola jest dla uczniow nie kuratorium wiec ocena uczniow jest wazniejsza.

Byłem, drugi rok z rzędu pracuje w ochronie tej szkółki za 4zł na godzinę .

chyba nie obwiniasz zeroma za to ze pracujesz za 4 zl na godzine?

Gratuluję młodzieży i nauczycielom, którzy przygotowali doskonały program artystyczny na bardzo wysokim poziomie!W ubiegłym roku ustawiliście wysoko poprzeczkę, wczorajszy finał był równie niesamowity!!

Poprawcie państwo hasło - powinno być "Serce dla Żeroma".
Swoją drogą wg mnie przydałyby się w szkole odsłuchy (monitory estradowe) na aulę, ale bus pewnie też będzie potrzebny.

Serce dla SLD. Z Żeromem ma to mało wspólnego.

Podróż wehikułem czasu "przez wieki"? Panie redaktorze, przesadził Pan.

Lewackie ideały wpajane od najmłodszych lat.

Szkoła która ma największy problem z narkotykami wśród uczniów, dzieci tych "dobrych rodzin" "bogatych tatusiów" . Wiekszy niż Handlówka czy Mechanik.

super :)

Dziewuchy z takimi girami POwinny już z rodzić!!taka

Niby elita a taka tandeta.

CO się stało że zabrakło klechy i tej od prania mózgów?

Uczniowie tej szkoły włożyli naprawdę dużo wysiłku w cały Koncert i w przeciwieństwie do większości współczesnej młodzieży potrafili znaleźć czas nie tylko na naukę i własne zajęcia, ale również na inny cel, związany z ogółem, ze społecznością szkolną. Jeżeli komuś nie podoba się to, co robią, to przecież nikt nikogo nie zmuszał do przyjścia, a z kolei osoby, które nie przyszły raczej nie mają prawa głosu, a przynajmniej można powiedzieć, że ich osądy są bezpodstawne i nie mają większego sensu.

Odwołam się również do komentarza "Centrion". Szkoła nie ma problemów z narkotykami, proszę się zapoznać z danymi z wiarygodnego źródła i nie wypowiadać się na temat, o którym nic się nie wie, tylko i wyłącznie po to, aby oczernić kogoś innego.

1. Trzeba propagować takie gale jakie zrobił Żerom , gdyż jest to sposób w jaki szkoła może pozyskac dodatkowe środki finansowe bez obciązania budżetu miasta.
2. Żerom jest wspaniałą i tolerancyjną szkołą dla inteligentnych ludzi , którzy są chlubą dla Jeleniej Góry.
3. Argument z narkotykami jest równie słaby jak poziom intelektualny autora komentarza o narkotykach .Bo niby na podstawie jakich badań wysnułeś tą teze ? A zreszta jaki jest zwiazek pomiedzy braniem narkotyków a szkołą do jakiej chodzisz( skoro szkoła w zaden sposób ich nie propaguje) ?
4. Występy uczuniów były bardzo dobre i myslę ze w żadnej szkole w jeleniej nie zobaczymy takiego poziomu.
5. Ci ludzie co hejtuja sa najczesciej poprostu nieudacznikami zyciowymi spedzającymi czas wolny przed monitorem i oczerniajacymi wszystkich tych którym sie w zyciu udało cos osiagnąc.

Panie Romanie, Milan gorąco pozdrawia i miło wspomina Mistrzunia :-D

No cóż? Kto był na koncercie, ten widział. Było świetnie! Mnóstwo młodzieży, absolwentów, rodziców, zaproszonych gości. Fajny, urozmaicony program artystyczny, piękne obrazy, grafiki, książki z dedykacjami, zdjęcia. Pyszne ciasta, upieczone przez uczniów i ich rodziców. Przyszli uczniowie zaproszeni z innych szkół i wszyscy bawili się dobrze. Ta impreza to zabawa i sposób na nawiązanie ciepłych relacji między wszystkimi, którzy w niej uczestniczyli. Ja mam nadzieję, że w przyszłym roku też koncert się odbędzie.
I oby w innych szkołach także, wszędzie jest zdolna i chętna młodzież, trzeba tylko dać jej szansę pokazania się.
Brawo Żerom!

Do Żerom_1LO, treść opinii kuratorium jest mi znana bardzo dobrze. Z resztą każdy może się z nią zapoznać na stronie Kuratorium - Nadzór Pedagogiczny, raport z nadzoru. Szkoła wypadła żenująco nisko i plasuje się daleko za LO II im. C.K. Norwida. Rozumiem, że bronisz swojej szkoły i to jest piękne, ale wyniki mówią same za siebie i to jest obiektywne.

I żeby nie być gołosłownym oto krótki wyciąg z raportu:
Wyjaśnienie ocen:
● Poziom E - oznaczający niski stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
● Poziom D - oznaczający podstawowy stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
● Poziom C - oznaczający średni stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
● Poziom B - oznaczający wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
● Poziom A - oznaczający bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
Ocena Żeroma:
Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się - E
Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej - B
Respektowane są normy społeczne - E

Smutno patrzy się na te zdjęcia. Niewiele na nich młodzieży, mało rodziców. Głównie widać "dygnitarzy"- wszystkich tych którzy chcą się dzięki temu lansować, a zachowują się przy tym jakby byli tam za karę. Wspaniałe przygotowanie uczniów i niektórych nauczycieli. Wielkie brawa za to. Natomiast co do obecnego poziomu szkoły to szkoda słów.

Nie rozumiem dlaczego przy okazji fajnej imprezy rozwiązuje się worek z zarzutami do szkoły, nauczycieli i żale z przeszłości. Komentarze powinny dotyczyć tego co zawiera treść artykułu. Niestety, chęć dołożenia szkole jest dla niektórych silniejsza od czytania ze zrozumieniem. Młodzież w Żeromie jest wspaniała , inteligentna, wrażliwa i bardzo zdolna co widać było na gali.Brawo za pomysł takiej imprezy - TALENT SHOW plus zbiórka pieniędzy BRAWO!!!!

"inteligentna, wrażliwa i bardzo zdolna" Mamo chwalą nas! Ani gala ani ranking nie odzwierciedlają wyksztalcenia i kariery absolwentów. Życie zweryfikuje ICH zdolności. Przez ostatnie 25 lat ilu absolwentow osiągnęło jakiś sukces czy to na polu prywatnym czy politycznym ?

Jeżeli mają jakąś pozycje to ile dają w podzięce dla małej ojczyzny Jeleniej.?