To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Według prokuratury w KSWiK nie doszło do przestępstw

Według prokuratury w KSWiK nie doszło do przestępstw

Ponad pół miliona złotych stracił Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji z powodu błędów jego byłych szefów – uważa burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak. Zawiadomił o tym prokuraturę, która jednak odmówiła wszczęcia śledztwa.

KSWiK zajmuje się gospodarką wodno-ściekową w większości gmin karkonoskich. Zdaniem burmistrza Szklarskiej Poręby do przestępstw mogło dojść w okresie, gdy firmą rządził poprzedni zarząd. Prezesem był wtedy Lesław Kowalczyk z Mysłakowic. Straty KSWiK miały sięgnąć ponad 566 tysięcy złotych.

Gdzie burmistrz podejrzewa przestępstwa? Pierwszym miało być wycofanie w 2009 roku wniosku taryfowego (czyli rezygnacja z podwyżek cen wody i ścieków) w Mysłakowicach.

Wójt tej gminy Zdzisław Pietrowski odpowiada, że nowe taryfy zawierały podwyższony o milion złotych podatek od nieruchomości, który jednak miał być wyliczany spółce pod warunkiem zakończenia do końca 2009 roku inwestycji w gminie Mysłakowice i otrzymania zgody na użytkowanie. Pewności co do tego jednak nie było, więc taryfa została wycofana.

Podobny pogląd ma Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze. Nie dopatrzyła się przestępstwa.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 35/10.

Komentarze (25)

No proszę.I za co bierze pieniądze Radca Prawny,Urzędu.A może to tylko działania pozorowane.Teraz Urząd może powiedzieć że zrobił co mógł.Alibi murowane.

Burmistrza Szklarskiej Poręby Arkadiusza Wichniaka chcą odsunąć od urzędu. Na burmistrza w listopadzie ma startować Grzegorz Sokoliński. Dziwię się, że pan Wichniak poddał się i uległ Sokolińskiemu. Panie Wichniak ! Niech Pan startuje jeszcze raz na burmistrza. Mieszkańcy Pana poprą. Jest Pan lepszy niż Sokoliński.

Oco chodzi z tym odejściem Wichniaka?
Jeszcze kampania wyborcza nie ruszyła a tu takie sensacje. Może ktoś napisze coś więcej.

Nawet gdyby wniosek nie zostal wycofany radni mogli podjac uchwale o odmowie zatwierdzenia taryf(uzasadnienie bylo czytelne).Ustawa ach ustawa.Pozdrawiam.

O tak, radca prawny w Urzędzie Miasta pan K. ma wyjątkowy dar do opiniowania, interpretowania Ustaw i Uchwał; jak mało kto potrafi wmówić, że białe to czarne, a czarne to białe, a Burmistrz mu wierzy i jest już jeden krok przed przepaścią.Rada Miasta wielokrotnie apelowała do burmistrza w kwestii braku kompetencji pana K. Jest to niedouczenie lub też rozmyślne działanie tego pana na szkodę lokalnej społeczności. Radni i Burmistrz dają sobie wmówić, że 100% i 175% są to te same wielkości. W tej sytuacji blado wygląda sytuacja finansowa Gminy, czyli nasza MIESZKAŃCÓW.Dziwi mnie brak reakcji ze strony Radnych, którzy maja wykształcenie ekonomiczne lub prowadzą działalność gospodarczą, a może pieniądze publiczne podlegają innym zasadom matematycznym ????

Ta nasza radca mysłakowicka, ... ach

Jak to dobrze,ze tuz przed wyborami przypomnieli sobie Panstwo o radcy prawnym urzedu,bedziemy mieli wiec na kim psy wieszac.To bardzo komfortowa sytuacja dla tych,ktorych powinnismy poddac ocenie jako wyborcy.Pamietajmy kto w 2006 roku zabiegal o nasze poparcie,kto je otrzymal i jak w okresie mijajacej kadencji sprawowal powierzone funkcje.Pozdrawiam :( :( :(

Bardzo dobrze że chcą odsunąć obecnego Burmistrza,bo udowodnił że się nie nadaje.Co do pana Przewodniczącego to uważam że tym bardziej się nie nadaje.Dla Szklarskiej jest potrzebny burmistrz który jest nie tylko mądry ale i taki który będzie miał odwagę odmawiać kolesiom,szanować mieszkańców,pogonić to całe towarzystwo stojące pod Opieką dać im pieniądze tylko wtedy kiedy popracują na rzecz miasta.Pan S.gwarantuje nam że zostanie obecny Zastępca a tego przynajmniej ja nie chcę.

Panie Arkadiuszu, proszę nie poddawać się i startować jeszcze raz na burmistrza w Szklarskiej Porębie. Wygra Pan. Ma Pan wielu zwolenników i jest Pan bardziej lubiany i bardziej ludzki niż pan Grzegorz Sokoliński.

Burmistrz Wichniak do odstawki? Szok. Tyle dobrego zrobił dla Szklarskiej Poreby i teraz każą mu stulić uszy i odejść jak złodziejowi.

Gdzie są obiecane mieszkania dla młodych? Gdzie praca dla młodych żeby nie musieli uciekać z tego miasta w którym zostaną niedługo tylko ci,którzy są utrzymywani przez Opiekę Społeczną i którym daje się bezpłatne Przedszkola.Gdyby Burmistrz nie miał doradców takich jak jego Zastępca, Przewodniczący Rady,Sekretarz,i nie słuchał ich ślepo myślę że miałby szansę na drugą kadencję a tak to czarno widzę.

Burmistrz odchodzi, bo kończy się jego 4-letnia kadencja. Niektórzy wcześniej nazywali go "gadulszczakiem" a teraz płaczą i proszą, aby został. Pewnie i zostanie, jak nie tu, to gdzie indziej. Na pewno jednak nie zostanie magazynierem w Starej Kamienicy, zresztą ten etat zajął już ktoś inny.

podobno sam Robert, który Wichniaka niedawno opluwał, tak się przejął, że Arek odchodzi, że mu proponował poprawcie PSL, aby tylko został i o fotel burmistrza znów walczył. Ciekawe czym się Arek tak zasłużył, że Robert mu stanowisko burmistrza proponował. Może tym, że dzierżawców wyrzuca? Wszak jak czytam ostatnie Fuckty, to wychodzi na to, że niczym. fatamorganą są boiska,sala gimnastyczna, nowe drogi i mosty, budowany wyciąg, rynna... tego w mieście nie ma. jest za to nieudolna próba sprzedaży pensjonatów, mieszkań i wyrzucanie na bruk ludzi, którzy nie płacą czynszu od 3 lat.
A może Robert żyje w innym świecie równoległym? Współczuję.

Armis napisał:
podobno sam Robert, który Wichniaka niedawno opluwał, tak się przejął, że Arek odchodzi, że mu proponował poprawcie PSL, aby tylko został i o fotel burmistrza znów walczył. Ciekawe czym się Arek tak zasłużył, że Robert mu stanowisko burmistrza proponował. Może tym, że dzierżawców wyrzuca? Wszak jak czytam ostatnie Fuckty, to wychodzi na to, że niczym. fatamorganą są boiska,sala gimnastyczna, nowe drogi i mosty, budowany wyciąg, rynna... tego w mieście nie ma. jest za to nieudolna próba sprzedaży pensjonatów, mieszkań i wyrzucanie na bruk ludzi, którzy nie płacą czynszu od 3 lat.
A może Robert żyje w innym świecie równoległym? Współczuję.

podobno to za mało aby zakładac że ktos niechcianego przez "swoich" burmistrza jak wynika z poprzednich postów popierać. Pewnie wiesz to od samego Roberta albo Burmistrza ?!? A to bywa Wam PSL numer wyciął jakby na złość pozostałym konkurentom poparł Wichniaka che che che

PSL poprze Wichniaka ? naiwnośc. chyba że z listy SLD :whistle: Platforma ich pogodzi :woohoo: Ech przed wyborami do kazdy z kazdym bedzie gadał

PSL dogadał się już z PO. razem tworzą koalicję i wysuną wspólnego kandydata Grafa. Już podzielili się nawet stanowiskami. Jak Graf wygra, to zastępcą ma zostać jakiś Góral, albo jakoś tak. PSL dostanie MZGL.
Razem robią wspólną listę. W mieście trwa łapanka na listy wyborcze. Wydzwaniają, namawiają. Szczery śmiech.

Szczery smiech to ogarnia jak sie czyta twoje rewelacje. wspólne listy ? to chyba cykliści z rodziną nie koniecznie karkonoską. Alę pan Burmistrz SLD, to dopiero desperacja :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

anonimowe rewelacje przedwyborcze....po dopalaczach ????

No, no. śmiej się, śmiej. Przed referendum też się śmiałeś.
te przekaż jurkowi, aby jak się wita z bolkiem, to może by taki pocałunek zrobili jak gierek z chruszczowem. Tylko niech chłopcy się za bardzo nie wczuwają w rolę. Z jezyczkiem w ich przypadku będzie nie smaczne.
Ciekawe co ich tak połączyło. Kiedyś zajadli wrogowie a dzisiaj przyjaciele. To jest dopiero zabawne. Tylko dlaczego mnie to nie śmieszy. Wręcz przeciwnie, rzygać mi się chce jak widzę tą waszą opozycję.