To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warto czytać: Kolejny jeleniogórski debiut

Warto czytać: Kolejny jeleniogórski debiut

Hania Śliwińska jest nastolatką, która bardzo mocno przeżyła rozwód rodziców. Samotnie wychowywana przez zmagającą się z uzależnieniem matkę, dziewczyna znajduje ukojenie w spotkaniach z panią Stasią, starszą kobietą, którą się opiekuje. Ciężkie chwile i nieustannie pojawiające się problemy sprawiają, że Hania jest bardziej dojrzała emocjonalnie i samodzielna niż jej rówieśnicy. Ale najgorsze dopiero przed nią – wkrótce dwie najbliższe jej osoby trafią do szpitala, a ich losy zostaną powierzone Bogu i lekarzom…

Trudne życiowe decyzje, splątane rodzinne losy, tajemnice sprzed lat i pytania, na które nie zawsze można znaleźć odpowiedzi… Czy mimo piętrzących się przeciwności losu bohaterom uda się w końcu odnaleźć spokój ducha?

Karolina Wasilewska – urodziła się w 1988 roku w Jeleniej Górze. Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako kobieta realizuje się w roli matki, córki i partnerki. Spełnia się również w zawodzie pracownika socjalnego „Jestem melancholiczką, która rozkłada rzeczywistość na czynniki pierwsze, dlatego czasem zbyt dużo myślę. Nie jestem miłośniczką gotowania i sprzątania. Kocham książki i dobre kino. Pisanie towarzyszy mi od zawsze. Uważam, że słowa to najpiękniejsza pamiątka, którą możemy pozostawić po sobie na tym świecie.”

Komentarze (3)

Pozazdrościć... taka młoda, a już tyle pól spełnionych. Teraz chce się spełnić jako pisarka. Cóż, w naszym coraz mniej czyta się książek, a coraz więcej pisze. Trzeba by zbadać, czy poziom pisarstwa wpływa na poziom czytelnictwa...

Pani Karolina była moim pracownikiem socjalnym. Wspaniała osoba, książkę na pewno kupuję. Jelenia Góra powinna być dumna z takich osób.

O matko z córką .... i partnerki.