To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W "Żeromie" mają poidełko

W "Żeromie" mają poidełko

Czysta, darmowa woda, do pobrania w sposób higieniczny, bez konieczności dotykania elementow urządzenia – taką niespodziankę przygotował „Wodnik” uczniom „Żeroma”. Miejska spółka zapowiada, że jeśli pomysł się sprawdzi, to podobne urzadzenia będą się skucesywnie pojawiać w kolejnych jeleniogórskich szkołach.  

Wodnik przygotował dla uczniów I LO w Jeleniej Górze niespodziankę. Kiedy wrócą do szkoły, czekać na nich będzie "Wodniczek". Jest to bezdotykowe, włączane fotokomórką, nowoczesne poidełko. Licealiści zamiast wydawać pieniądze na niezdrowe napoje gazowane, będą mogli bezpiecznie nalać sobie z niego wodę do kubków czy bidonów.

- Nasz woda jest smaczna i zdrowa, ale w związku z tym, że nie zawsze wiemy, jakie są w budynkach wewnętrzne instalacje, dla bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy się montować w "Wodniczkach" także filtry - mówi Katarzyna Wierska, prezes "Wodnika". - Jeśli pomysł się sprawdzi, a młodzież chętnie będzie z naszego urządzenia korzystała, to podobne możemy zamontować jeszcze w innych szkołach.

"Wodniczek" w Żeromie jest już drugim w Jeleniej Górze. Pierwszy działa w Termach Cieplice. Latem, gdy zmaleją restrykcje związane z Covidem, "Wodnik" zamierza zamontować także kilka "Wodniczków" zewnętrznych - na przykład przy ul.1 Maja - w miejscach uzgodnionych z Urzędem Miasta.

Komentarze (14)

No i git.

+ dla Wodnika !

Będą mieć czym popijać dopalacze.

Nie wiem jaka jest woda w Jeleniej ale w Cieplicach to ścieki zwłaszcza rano ,przechlorowana na maxa.

Przepisy się kłaniają kto podpisał odbiór techniczny?
Urządzenie metalowe czy jest uziemione?

Jeszcze jedno pytanie ; jaka marka ,producent ? Czy to jakaś lokalna ustawka?

Po ostatnich "robótkach" Wodnika w okolicznej instalacji wod.-kan. nie radzę pić wody z poidełka.
Rozwolnienie murowane.

Cieplicka woda Marysieńka zlikwidowana przez wódę ?

Nie profesjonalnie zrobione, przy kontakcie elektrycznym, okropna podloga bedzie ciagle mokra, powiem o tym prezesowi i ktoś za to wyleci ze stołka

Mnie denerwuje wszędzie tylko ten żerom i żerom a czy inne szkoły i inni uczniowie są już gorsi od tych co chodzą do żeroma? Oni również chcieliby z takiego poidełka skorzystać.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szklarskiej Porębie podobne poidełko funkcjonuje już od blisko 4 lat!!! Brawo LO-1 za szybki start :)

nie ma co! Poziom mistrz. Czujesz swoje zaistnienie w mediach? Teraz już tylko czekaj na autografy.

Co się czepiasz?

Siebie pytasz?

Może i mają poidełko, tylko GTW na zlecenie NWO w ramach plandemii, zamknęła dzieci w domach, by złamać je psychicznie i przyzwyczaić do izolacji, samotności.