To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Sali Novej nowy Teatr Verbum

Fot. Krzysztof Witkowiak/ Krzysztof Rogacewicz

W sobotę 26 listopada 2017 r. w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, premierą sztuki francuskiego dramaturga Eugène Ionesco „Łysa śpiewaczka…” zainaugurował swoją działalność nowy teatr w Jeleniej Górze – Teatr Verbum. 

Krzysztof Rogacewicz, szef teatru i reżyser spektaklu od razu „wrzucił” swoich aktorów na głęboką wodę! A uczynił to przy pomocy najważniejszego bodaj tekstu teatru absurdu – „Łysej śpiewaczki”. I powiedzmy od razu - ten artystyczny eksperyment zakończył się sukcesem. Aktorzy, którym przyszło zmierzyć się z niełatwą dramaturgią Ionesco, poradzili sobie znakomicie. Tekst, ruch, gest, kostiumy, scenografia – wszystkie elementy połączyły się w spójną całość, a publiczność żywo reagowała na absurdy pseudodialogów i pseudodoanegdot, wygłaszanych ze śmiertelną powagą. „Łysa śpiewaczka” jest efektem warsztatów dla „superdorosłych” pasjonatów teatru (50+), które prowadzone są w Jeleniogórskim Centrum Kultury od jesieni 2016 roku.
Premierowy spektakl odbył się przy pełnej widowni, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Krzysztof Rogacewicz, zwracając się do publiczności po spektaklu, zapowiedział kolejne premiery – czekamy więc i życzymy powodzenia!

Premierową „Łysą śpiewaczkę” Teatr Verbum zaprezentuje w Sali Novej JCK także  w poniedziałek, 27 listopada, o godz. 18.00. 

Lysa_spiewaczka1kw.jpg
Lysa_spiewaczka2kw.jpg
Lysa_spiewaczka3kr.jpg
Lysa_spiewaczka4kr.jpg
Lysa_spiewaczka5kr.jpg
Lysa_spiewaczka6kr.jpg
Lysa_spiewaczka7kr.jpg
Teatr Verbum Zaprasza.jpg