To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W proteście spalili leśnikom maszyny

W proteście spalili leśnikom  maszyny

W leśnictwie Rozdroże w Nadleśnictwie Szklarska Poręba całkowicie spalono maszyny używane do usuwania wiatrołomów i powalonych drzew. Straty są milionowe. Podpalacze zostawili list. "Za niszczenie lasu, starych ścieżek i dróg. Wycofajcie się! Zielony Front".

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 kwietnia. Poinformował o nim na swoim profilu na twitterze rzecznik prasowy Nadleśnictwa Szklarska Poręba - Krzysztof Trębski. "Wczoraj rano w leśnictwie Rozdroże w Nadleśnictwo Szklarska Poręba całkowicie spalono harwester i próbowano forwarder prywatnej firmy usług leśnych (straty w mln zł), która usuwała tam wiatrołomy z jesieni 2018. Taki list zostawił na miejscu „Zielony Front”…

Sprawę bada policja. - Jeleniogórscy policjanci zostali powiadomieni o podpaleniu specjalistycznej maszyny leśnej o wartości ok. 2 milionów złotych na szkodę jednej z firm, która wykonywała prace na terenie leśnym - informuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Czy na naszym terenie pojawili się ekoterroryści? Przeczytacie o tym w najbliższych "Nowinach Jeleniogórskich".

Fot.Nadleśnictwo Szklarska Poręba (1).jpg
Fot.Nadleśnictwo Szklarska Poręba (2).jpg
Fot.Nadleśnictwo Szklarska Poręba (3).jpg
Fot.Nadleśnictwo Szklarska Poręba (4).jpg

Komentarze (26)

Ekocepy mało tego że zniszczyły maszynę za miliony to jeszcze mogły spalić las . Nie wspominając o syfie który poszedł w powietrze przy spaleniu maszyny. To miało być eko? To jest prokuratura i duże wyroki ekognoje.

Poseł Marzena Machałek chętnie zagłosowała w Sejmie za masową wycinką drzew.

Od początku 2017 r. można było bez pozwolenia ciąć drzewa.
Wycięto tym sposobem w miastach i miasteczkach Polski ponad
6 mln zdrowych drzew.
Zdrowe drzewa w dalszym ciągu wycina się masowo.

Mamy teraz zabójczy smog.

Polska pomału przemienia się w pustynię.
Wycina się bez opamiętania nawet piękne, zdrowe drzewa.

ja w twoich bredniach widzę tylko psychola który potrzebuje pomocy

Poseł Machałek potrzebuje pomocy.
Tyle negatywnych i złych artykułów napisano ostatnio o niej. Staje się przez te artykuły sławna w całej Polsce.

Brrrr

Poseł Piotr Borys rozszyfruje wszystko co w tej sensacyjnej (afera śmieciowa i itp) sprawie jest jeszcze ukryte. Piotr Borys, to silna osobowość. Przewyższa wielokrotnie Marzenę Machałek.

Poseł Marzena Machałek, to "Królowa Smogu".

Na dwoje babka wróżyła, należy pamiętać że kij ma dwa końce. Istotne jest to że Lasy Państwowe nie liczą się z ekologią i są na z nimi na bakier, przykład to,,, Tną drzewa przez cały rok nawet zimową porą gdy niema śniegu nawet w okresie lęgowym ptaków, tną drzewa w natura 2000 ile to ma wspólnego z chorymi a zdrowymi drzewami każdy to widzi wchodząc do lasu i sprawdzając ich. Inna sprawa to taka że Lasy Państwowe do wycinki drzew zatrudniają przeróżne firmy które ponad 50% z nich nie ma zielonego pojęcia o wycince i dzięki temu mamy na wielką skalę uszkodzone runa leśne i inne tego typu rzeczy, wystarczy pójść do lasu i to zobaczyć. Wspomniałem że lasy państwowe są na bakier z ekologią i ochroną przyrody i w tym dużo jest prawdy bo jak można usprawiedliwić ich że wycinka drzew a raczej wywożenie drzew z lasu odbywa się też w godzinach nocnych 22-24 można podjechać do Przesieki (kilkakrotnie sam to widziałem w tym roku) i to zobaczyć, świecą bardzo mocnymi światłami na całego jeżdżąc sobie po lasach ciężkim sprzętem, to jak ta zwierzyna leśna ma swobodnie tam mieszkać? skoro oni w tym lesie pracują niemal na okrągło robiąc przy tym leśne spustoszenie, wystarczy pójść do lasu. Co nie zmienia faktu że taka gospodarka leśna to jak najbardziej normalna rzecz i jest na miejscu, tylko że teraz nasze Państwo z wycinką nieco przegina i tak to wszystko za grosze jest wywożone do Niemiec to by świadczyło jakie mamy gospodarne Państwo i wszędzie na szybko szukają pieniędzy, to po pierwsze. A po drugie, patrząc z perspektywy tych pseud ekologów co podpalili te maszyny to widać że jakieś są to pustaki mające trociny w głowach, ino ratując las do tego tematu należało by podejść całkiem z innej strony. Tutaj należało by sprawdzić samego szefa czy był wypłacalny czy nie ma jakiejś konkurencji czy, wcześniej nie było więcej takich incydentów w jego stronę bo by oznaczało że to nie są żadni ekolodzy a jedynie konkurencja która na siłę chce wejść w ten teren.

Dokładnie. Potrafią robić wywózkę do składnicy przyzrębowej jadąc na skróty przez KPN.

Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, przyjdź do Nadleśnictwa Szklarska Poręba - tam rzeczowo wyprostują Twoje pojmowanie sprawy.

Biegam po lasach, tyle razy żałowałem że bez aparatu foto-podobnego...

Zgadzam się z tobą wschodnik w 100%. Napisałem wczoraj podobny, choć nieco krótszy komentarz, który przytaczam.

-"Takiego rabunku drewna jaki ma miejsce w naszych lasach nie było nawet za komuny. Wokół Karpacza, Szklarskiej Poręby, Przesieki, Zachełmia tnie się masowo i wywozi , często pod osłoną nocy tony drewna. Oczywiście palenie maszyn do wycinki drzew jest naganne i musi być ukarany sprawca. Jednak odpowiedzialni za tą wycinkę są decydenci od Ministra po Lesniczego. Myślę ,że doczekam się prokuratorskich zarzutów dla tych ludzi. Dziwię się, że wszyscy ze spokojem patrzymy jak dla pieniędzy dewastuje się to co jest naszym złotem - lasy"
Pod moim komentarzem , podobnie jak pod twoim zaledwie połowa oceniających ma podobne zdanie. A to oznacza, że ludzie nie mają w większości świadomości, jakim skarbem jest środowisko i jakie skutki może przynieść jego dewastacja. Liczy się tylko kasa i środek własnego nosa. Beztrosko niszczymy lasy, sprzedajemy za bezcen, palimy w piecach plastiki, śmieci. Na wszystko jest przyzwolenie. Zwróciłem sasiadowi uwagę, że pali plastik w piecu. Usłyszałem, że to nie moja sprawa, że jego dom, jego piec i jego sprawa. To ja opowiadając się za środowiskiem jestem uważany z idiotę . Ty też sądząc po komentarzach. Niestety

Czego to się nie robi, aby oskarżyć ekologów... Spalić własne maszyny...??? Ech...

Prawdopodobnie wałek właściciela maszyn, wymyślone jakieś bajeczki o ekologach.

Nikt nigdy nie słyszał o "Zielonym Froncie". Bo raczej tu nie chodzi o producenta kratek i podpór do pnączy, który ma pecha i ma taką samą nazwę...

Pisarzyno - Nie leśnikom tylko prywatnej firmie która wykonuje usługi dla LP

Podpalacze - ekodebile do utylizacji.

W "proteście"????

Takiego rabunku drewna jaki ma miejsce w naszych lasach nie było nawet za komuny. Wokół Karpacza, Szklarskiej Poręby, Przesieki, Zachełmia tnie się masowo i wywozi , często pod osłoną nocy tony drewna. Oczywiście palenie maszyn do wycinki drzew jest naganne i musi być ukarany sprawca. Jednak odpowiedzialni za tą wycinkę są decydenci od Ministra po Lesniczego. Myślę ,że doczekam się prokuratorskich zarzutów dla tych ludzi. Dziwię się, że wszyscy ze spokojem patrzymy jak dla pieniędzy dewastuje się to co jest naszym złotem - lasy

Bzdury !!! Zobacz na fotopolis jaki faszyści mieli tu porządek !!!!!!

Raczej konkurencja pod przykrywką eco

Proponuje spacer do lasu pod Górą Szybowcową, albo za krzyżem. Takiego syfu pozostawionego przez leśników dawno nie widziałem.

jest masakra

Nienawidzę niszczycieli lasów! Te maszyny to śmierć dla lasu i ekosystemu niech je wszystkie piekło pochłonie!
Najpierw redaktorku pójdz do lasu i zobacz, jaka destrukcja zostaje po tych gąsienicach ;( ehhh!

DRZEWA W HIERARCHII WARTOŚCI U LUDZI WIDZĄCYCH ŚWIAT WIELOPŁASZCZYZNOWO:

Nr:1: wartość duchowa: siła duchowa, najlepsze wsparcie duchowe dla utrzymywania dobrobytu duchowego i zdrowia fizycznego, źródła energii życiowej.

Nr:2: wartość tlenowa: produkcja tlenu.

Nr:3: dom i pożywienie dla wielu stworzeń, również ludzi.

Nr:4: Utrzymanie stosunków wodnych i klimatycznych.

Nr:5: Magia, urok i kolorystyka pór roku.

Nr:6: Spowolnienie wiatru.

Nr:7: jako martwe wartość materialna często widziana jako jedyna i tylko jedyna przez prymitywnego współczesnego materialistę dążącego usilnie do duchowej i fizycznej samodestrukcji.

Poza tym destrukcja maszyn nie jest dobrym rozwiązaniem na walkę z chciwością. Najlepsza jest skromność i minimalizm materialny w swoim życiu.

Prawdopodobnie naprawa maszyny byłaby zbyt kosztowna i jedynym rozsądnym wyjściem było spalenie jej.

a jak tam lesniki alkoholicy z Michałowic? kufelek nadal jezdzi pijany samochodem?