W PP Olimpia rozgromiła Gryfa 7:0

Mniej niż w latach ubiegłych, tylko 47 drużyn zgłosiło się do pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu jeleniogórskiego OZPN - u. W edycji 2014/2015 zaplanowano w weekend (9 i 10 sierpnia), łącznie 23. mecze. W drugiej rundzie są już jeleniogórskie Karkonosze z III ligi (wolny los).

Na stadionie w Gryfowie Śl. obrońcy okręgowego trofeum z minionego sezonu, zawodnicy MKS Olimpii Kowaru rozgromili beniaminka jeleniogórskiej klasy okręgowej, GKS Gryf 7:0 (2:0). Zobacz zdjęcia.

W pierwszej części dwa gole strzelił Jakub Gilewski. Najpierw, w 15. minucie posłał piłkę do siatki po uderzeniu jej głową wykorzystując dobre dośrodkowanie Mariusza Malarowskiego z rzutu rożnego. W 43. minucie Kuba popisał się pięknym uderzeniem z woleja z 27 metrów w samo okienko bramki Damiana Roskowińskiego.

W drugiej połowie wynik podwyższyli Mariusz Malarowski, Mateusz Zatylny, Adrian Nowiński i dwukrotnie Maciej Udod.

Inne sobotnie wyniki: Lechia Piechowice – Lotnik Jeżów Sudecki 0:5; GKS Raciborowice – Czarni Lwówek Śl. 2:3; Sparta Zebrzydowa – Victoria Ruszów 2:1.