To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Otwartej Papierni wystawa online ROZY SMK

W Otwartej Papierni wystawa online ROZY SMK

"Tęsknoty I " - tak nazwała swoją dyplomową wystawę ROZA SMK (Róża Smółka), artystka od niedawna związana z Jelenią Górą. Wystawa zostanie otwarta 16 stycznia w Otwartej Papierni. Z powodu pandemii można ją będzie oglądać tylko online.

ROZA SMK (Róża Smółka) jest absolwentką Fotografii Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, absolwentką Wydziału Komunikacji Multimedialnej na kierunku Fotografia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Postprodukcji fotograficznej, filmowej i telewizyjnej na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Polska).

Zajmuje się fotografią portretową, eventową, reportażową, bywa i kreacyjną. Produkuje obraz wideo. Uczy fotografii. Po godzinach szkicuje (Róża Szkicuje).

Lata 2017-2020 spędziła w Warszawie współpracując z wybranymi studiami produkcyjnymi/postprodukcyjnymi w branży reklamowej/filmowej. Od niedawna mieszka i tworzy w Jeleniej Górze . Na miejscu wspierała działania zaprzyjaźnionej kawiarnio-galerii Mikavka Cafe & Gallery.

Wystawa jej prac zostanie otwarta 16 stycznia o godz. 16.00. Można będzie ją oglądać za darmo na FB Otwartej Papierni.

"TĘSKNOTY" To tęsknota za tym co pierwotne. Za tym co bliskie naszej duszy. Nieobce naszemu ciału. Sięgam po to. Chcę dogrzebać się do samego jądra. Przestać tęsknić - pisze o swoim projekcie.

Twórcy zaproszeni do współpracy:

ODIO TEES Aleksandra Ozimek

Maria Subczyńska Oczy Maski

Gustaw Małecki  Krewni

Perfo Kamila Jakubowska ◦ Babok ◦ Perfo

Julia Turkiewicz i inni

Opiekun pracy: Paweł Bownik.

Komentarze (1)

uwaga na jądra...bo jeszcze się dogrzebie i przestanie tęsknić ,,,he,he