To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kowbojskie widowisko w Western City

Kowbojskie widowisko w Western City

Sześć dni (30 lipca – 4 sierpnia), w Ściegnach koło Karpacza trwał Europejski Festiwal Kowbojów. To największe zawody w stylu western i rodeo w Polsce i w części środkowo – wschodniej Starego Kontynentu. W łącznie pięciuset startach w kilkunastu widowiskowych konkurencjach jeździeckich: szybkościowych, technicznych i z krowami, na stu koniach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z Niemiec, Słowacji, Czech, Austrii i Polski. 

Liczną publiczność w krytej hali zgromadziły niedzielne, prezentowane na zdjęciach, międzynarodowe mistrzostwa Polski i Akademickie Mistrzostwa Polski w najbardziej prestiżowym reiningu (ujeżdżaniu konia) i mistrzostwa Polski w konkurencjach z bydłem. W każdym przejeździe jeźdźcy w galopie trzymali konia jedną ręką. W koronnej konkurencji w stylu western oceniano wykonanie dużych, szybkich kół, małych szybkich kół, lotne zmiany nogi konia, spiny, czyli szybkie obroty na tylnej nodze konia, zatrzymanie z podcięciem na zadzie i obroty o 180 stopni. W kategorii reining open zwyciężył wielokrotny mistrz Tomasz Turkowski na koniu This is Love. Akademicką mistrzynią kraju została Angelika Ciok z Uniwersytetu Warszawskiego na koniu Spook Dun It All.

W godzinach popołudniowych rozegrano konkurencje z bydłem: dwuosobowy ranch sorting, cattle penning, team penning i calf roping. Startowali reprezentanci Western City, którzy stanęli na mistrzowskim podium po wcześniejszych konkursach jeździeckich, Jerzy Pokój (dwukrotny mistrz) i jego córka Magdalena. W piątek (2 VIII), na medalowej „Jedynce” stanął też Paweł Paliwoda.

Europejski Festiwal Kowbojów zorganizowali Western City, Polska Liga Western i Rodeo, Polish Cowboy Race, organizacje: 4 NCHA (czesko – słowacko – węgiersko – polska) i włoska ErCHA. Akces do festiwalu pod Śnieżką w 2020 roku zgłaszają już kowboje z Holandii, Węgier i liczni zawodnicy z Niemiec. 

kwwc (1).JPG
kwwc (2).JPG
kwwc (3).JPG
kwwc (4).JPG
kwwc (5).JPG
kwwc (6).JPG
kwwc (7).JPG
kwwc (8).JPG
kwwc (9).JPG
kwwc (10).JPG
kwwc (11).JPG
kwwc (12).JPG
kwwc (13).JPG
kwwc (14).JPG
kwwc (15).JPG
kwwc (16).JPG
kwwc (17).JPG
kwwc (18).JPG
kwwc (19).JPG
kwwc (20).JPG
kwwc (21).JPG
kwwc (22).JPG
kwwc (23).JPG
kwwc (24).JPG
kwwc (25).JPG
kwwc (26).JPG
kwwc (27).JPG
kwwc (28).JPG
kwwc (29).JPG
kwwc (30).JPG
kwwc (31).JPG
kwwc (32).JPG
kwwc (33).JPG
kwwc (34).JPG
kwwc (35).JPG
kwwc (36).JPG
kwwc (37).JPG
kwwc (38).JPG
kwwc (39).JPG

Komentarze (3)

Jak można tak się nad zwierzętami pastwić i jeszcze tym do szczycić!

bydło jeździ na bydle .a prezes ,to kocha.

Dramat umysłowy podtytych Januszów...mamy XXIw a kołki dalej męczą zwierzęta