To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Norwidzie szykują „Seks dla opornych”

W Norwidzie szykują „Seks dla opornych”

Premiera „Seksu dla opornych” kanadyjskiej autorki Michele Riml w reżyserii Henryka Adamka w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida (scena przy ul. Krótkiej 3) już w najbliższy piątek, 16 marca 2018. 

Komediowy spektakl powstaje w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Przygotowują go realizatorzy doskonale znani jeleniogórskiej publiczności z innych realizacji w jeleniogórskim teatrze: Henryk Adamek – reżyser, Wojciech Jankowiak – scenograf i Rafał Smoleń – opracowanie muzyczne. Inicjatywą wykazał się Jacek Grondowy, który zaprosił do „współpracy scenicznej” Magdalenę Dąbrowską. To niepierwsza realizacja w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich tego zespołu - zrealizowano w tej formule „Męża mojej żony”.

„Seks dla opornych”, jak zdradza reżyser, to komedia małżeńska, rozgrywająca się w kameralnym wnętrzu hotelowego pokoju, w którym małżonkowie z długim stażem starają się na nowo rozniecić żar w swoim nieco już zrutynizowanym związku. I na tym zakończmy dociekania co do efektów tych starań – wszystko wyjaśni się na spektaklu. Premiera już 16 marca!

Uwaga! W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 13 marca 2018 r. rozmowa z reżyserem spektaklu.