To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 2 września 2018 r. na wycieczkę nr 32 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z przystanku Osiedle XX-Lecia Pętla autobusem MZK nr 4 o godz. 7.38 do Przesieki (dojazd z centrum Jeleniej Góry autobusem MZK nr 6).

Trasa długości 17 km przebiega w środkowej części Karkonoszy. Z autobusu wysiadamy na końcowym przystanku w Przesiece, tu będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Jarosław Kapczyński z Kowar. Szlakiem niebieskim podchodzimy na Przełęcz Karkonoską, w schronisku PTTK „Odrodzenie” zatrzymujemy się na odpoczynek. Wędrówkę kontynuujemy szlakiem zielonym, który doprowadzi nas do grupy skalnej Pielgrzymy. Pielgrzymy to jedna z najpiękniejszych i najokazalszych formacji skalnych Karkonoszy o wysokości dochodzącej do 25 m. Skały posiadają fantazyjne kształty, są doskonałymi punktami widokowymi, na ich powierzchni występują liczne kociołki wietrzeniowe. Następnie szlakiem żółtym schodzimy na Polanę, gdzie do 1966 roku stało jedno z najpopularniejszych karkonoskich schronisk „im. Bronka Czecha”. W końcowej części wycieczki Doliną Pląsawy schodzimy do Karpacza, skąd około godz. 17 odjeżdżamy autobusem PKS do Jeleniej Góry.
Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.