To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Jeżowie i Mysłakowicach bez zmian

Edward Dudek ponownie został wójtem gminy Jeżów Sudecki – tak wynika z nieoficjalnych danych. W Mysłakowicach zwyciężył obecny wójt Zdzisław Pietrowski.

Według informacji, do których dotarliśmy, pokonał on kontrkandydatkę Annę Konieczyńską 150 głosami. Dudek zwyciężył wyraźnie w Siedlęcinie i Czernicy. W Jeżowie był remis, A. Konieczyńska wygrała w Dziwiszowie.

W Mysłakowicach Zdzisław Pietrowski pokonał Krzysztofa Korzenia.

Komentarze (70)

Panie Edwardzie gratuluję wygranej.

Serdeczne gratulacje dla Pana Wójta Pietrowskiego! Wójt ma być wójtem, a Korzeń niech zostanie Korzeniem!!! W wielu domach zapanowała radość wielka! Wznosimy toast!

Dobrze, że Pan Edward Dudek miał silna konkurentkę. Do tej pory nikt tak mocny jak Pani Anna Konieczyńska nie stawał Mu na drodze w wyborach na wójta. Mam nadzieję, że wyciągnie z tego wnioski i postara się wywiązać z obietnic dawanych w kampanii wyborczej. Pożyjemy, zobaczymy
czy dokonaliśmy właściwego wyboru. Gratuluję Panu Edwardowi Dutkowi wygranej a Pani Annie Konieczyńskiej tak wysokiego wyniku przy tak niskiej frekwencji. (Pani Aniu "pierwsze koty za płoty")

Brawo panie Zdzisławie!!!! gratulacje!!!

Gratuluje????--------To raczej katastrofa :angry: Szlak mnie po prostu trafia.

Serdeczne gratulacje Panie Zdzislawie

To co Pan Dudek wyprawiał wczoraj w Jeżowie było śmieszne. Pan Wójt postanowił umyć podłogę w lokalu wyborczym... czyżby tak się bał że przegra? Gratuluję Pani Ani Konieczyńskiej!

Gratulacje Panie Zdzisławie i niech Wójt Będzie Wójtem z doświadczeniem życiowym i samorządowym. A nie Pan Korzeń zostanie dalej małolatem bez zaangażowania w życie gminy oprócz robienia kasy na Pałacach i nie przejmowaniu się życiem społeczeństwa.

Brawo dla pana Dudka!Gratuluje wygranej!

Pietrowski wygrał :( kolejna tura stagnacji w ościennych wsiach.Porażka totalna :X

Gratuluję Panu Edwardowi Dudkowi reelekcji.

Proszę pamiętać no dzieciach z Dziwiszowa - mych chcemy kółko plastyczne.

Taka "przewaga" z nowicjuszką? mimo wygranej to totalna porażka ...
miało byc inaczej a wyszło jak zwykle i...będzie jak zwykle
GRATULACJE DLA PANI ANI TAK DOBREGO WYNIKU!!!

prawda!!!

Pan Krzysztof Korzeń miał ponad 40% głosów,to daje Pietrowskiemu do myślenia.

Siedlęcin i Czernica - wiochy dziadoskie muszą pozostać dziadostwem, bo inny wójt by na to nie pozwolił. Gratuluję Ani zwyciestwa w Dziwiszowie i remisu w Jeżowie.

Gratuluję Pietrowskiemu /ksywa "Łukaszenko"/, współczując jednocześnie części mieszkańcom, którym nie udało się wyprowadzić gminę Mysłakowice z okresu siermiężnego PRL-u. Jako mieszkaniec Kotliny Jeleniogórskiej,po tych wyborach, postrzegam dzielnicę Mysłakowice jak drugą "Białoruś". Jestem przekonany, że duet Pietrowski-Zakrzewska, dążyć będą do reaktywacji widoków ukazanych na stronie internetowej www.polskal.pl/galeria.html

Kampania wyborcza Z.Pietrowskiego wspomagana była przy pomocy sił i finansowych środków Urzędu Gminy, co nagłośnione zostało w artykule NJ nr 48 z dnia 30.11.2010 r. pt. "Jak Platforma Obywatelska pomaga ocalić wójtowi stanowisko. Agitacja z ośrodka kultury".
Wg mnie jest to niedopuszczalne i z mocy prawa, winno być przedmiotem wyjaśnienia przez sąd lub Państwową Komisję Wyborczą.
Pod artykułem "Prezydent Zawiła" zamieszczonym dzisiejszym "nj24" wskazałem na konieczność współdziałania wójta Mysłakowic i Zawiły /niestety ex-posła/.

Dałbyś już spokój!Obrażasz Wójta nazywając go "łukaszenką", a sam wciąż drążysz temat i masz problemy z zaakceptowaniem wyników demokratycznych wyborów. Więc tej Białorusi poszukaj w swojej mentalności.

brawo panie Edwardzie byle task dalej
po niech sie schowa

W wyborach na szefa gminy Mysłakowice Krzysztof Korzeń uzyskał ponad 40% poparcie elektoratu. Jestem zafascynowany tym 33-letnim kandydatem, który - moim zdaniem - przegrał w nieczystej rywalizacji. Warto uświadomić mieszkańcom dzielnicy Mysłakowice kogo nie wybrali.
KRZYSZTOF KORZEŃ, mgr, historyk sztuki, podyplomowe studia w zakresie technik cyfrowych, członek Rady Programowej Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego, autor programów zagospodarowania przestrzennego dla miast i gmin różnych regionów Polski, laureat nagród Ministra Budownictwa i Urbanistów Polskich, współtwórca unikatowego w całej Polsce produktu turystycznego w Kotlinie Jeleniogórskiej - Doliny Pałaców i Ogrodów, potrafi porozumieć się bez tłumacza w kilku obcych językach, koordynuje prace dotyczące odbudowy zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Bukowcu. Nie należy i nie jest wspierany przez żadną partię.
Zapewne o tym wybitnym mieszkańcu Kotliny Jeleniogórskiej jeszcze usłyszymy. Dla mnie Krzysztof Korzeń jest facetem wygranym - życiowo wygranym. Może dobrze się stało. Szkoda pańskiego talentu na rzecz gminy. Jest pan bardzo potrzebny wszystkim dzielnicom Kotliny Jeleniogórskiej i nie tylko.

Mam ochotę podać Ci chusteczkę:):)

Dałbyś już spokój!Obrażasz Wójta nazywając go "Łukaszenką", a
sam wciąż drążysz temat i masz problemy z zaakceptowaniem wyników
demokratycznych wyborów. Więc tej Białorusi poszukaj w swojej mentalności.

Widze że sztab wyborczy Pana Korzenia ne może się pogodzić z przegraną ale to jest demokracja i trzeba ją przyjąć. A frustrację, złość odstawić na bok, swoją energię można przeznaczyć na rzecz naszej wspólnej gminy. Gratuluję obu kandydatom temu wygranemu gwaratującego pewien kierunek dziania i stablizację i przegranemu za dobry wynik. Miłego dnia zakończcie te bezsensowne dyskusje, szkoda tyle energii aby szła tylko w komin........

No cóż a więc ludzie z gminy Jeżów Sudecki znów pokazali swoim wyborem wielką inteligencję... Kolejne 4 lata porażki

Ten krótki tekst o Panu Korzeniu przewija się od 2 miesięcy. Niestety tylko tyle o nim się dowiedzieliśmy. 6 zdań i koniec... Jest to miły i spokojny człowiek, niestety bez doświadczenia w samorządzie, nie znają go mieszkańcy, a jego sztab wyborczy skutecznie mu zaszkodził - szczególnie w Łomnicy gdzie otwarcie mówiono o powiązaniach z hrabiną, zamykaniu dróg i festynach dla wsioków. Życzę Panu powodzenia w dalszej karierze... Pan jest OK - ale pana ludzie, często wypowiadający się na forach to nieporozumienie. gratuluje wójtowi

Szkoda, że zwolennicy p K nie mogą przełknąć przegranej.To już nareszcie koniec obrzucania błotem pana Dudka w chorej kampanii pani K.Gratuluję panu Edwardowi. a przegranym niech dadzą w końcu spokój i nie plują swoim jadem.

Łukaszenko - to wybitny polityk i mąż stanu, wybrany w demokratycznych wyborach powszechnych przez Białorusinów. Nie dostrzegam nic obraźliwego w tej postaci europejskiej sceny politycznej. Naród białoruski wybierał w dobrej wierze swojego przywódcę. Takiego samego wyboru dokonali mieszkańcy gminy Mysłakowice. Wprawdzie jestem z poza gminy, jednak uważam że wolę mieszkańców należy uszanować. Być może skojarzenie Pietrowski-Łukaszenko jest nieadekwatne. Zapewne życie to zweryfikuje. Łez nie wylewam. Ciesze się, że nie mieszkam w tej gminie. Przecież przy Łukaszence Białorusini też jakoś funkcjonują.

GRATULACJE DLA PANA DUDKA A DLA PANI ANI ŻYCZENIA OWOCNEJ PRACY DLA DOBRA GMINY JEŻÓW SUDECKI W RADZIE POWIATU

Gratulacje dla p.Dudka, słowa uznania dla jego konkurentki. szkoda ze miała kiepskich doradców, narobili więcej szkody niz pozytku. Osobista zemsta i nienawiśc do D, jest ogólnie znana i wpuścili w maliny pozostałych kandydatów na wójta, nienawiśc nigdy nie popłaca, mamy nadzieję że będą pozytywne zmiany w gminie, bo 4 lata szybko miną , i znowu będziemy wybierać. Życzę sukcesów ,

Współczuję mieszkańcom gminy Mysłakowice - kolejne lata zastoju, a właściwie "cofania się". Oj mogliście pójść do wyborów i mądrze zagłosować. Taki potencjał gminy - a zmarnowany.

GRATULACJE DLA PANA DUDKA ! ;)
:lol:
Tylko mamy też nadzieję, że nie poprzestanie na wygranych wyborach tylko będzie działał w naszej gminie.
Co prawda wiele się zmieniło na lepsze przez ostatni czas, lecz prosimy o więcej ! ;))

do Anonima;
ciekawe co by było z Konieczyńską, czy jak ona tam ma..
Ciekawe czy coś by się działo.
Ona leci ze wszystkim tak jak jest napisane w podręcznikach, a w życiu nie zawsze tak jest..
Ona była zbyt pewna siebie i to ją poniosło na DNO.

Znam Pana Dudka i wiem, że to co było o Nim pisane i mówione to nie prawda.
Na temat k. nie będę się wypowiadać.
Wiem tylko, że kandydatowi nie powinno przyjść do głowy aby przyjeżdżać do gminy, chodzić po pokojach i mówić: "Was nie zwolnie. Was nie zwolnie"
"Co to za postawa?!"

SPRAWIEDLIWOŚCI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ !!!!

...powinni teraz pójść razem na kawę, bo przecież są na siebie skazani - ona radna powiatowa, on wójt. Razem będą mogli sporo zrobić dla gminy.

Dziadowskie czasy dawno mineły chyba że się z nich wywodzisz pisząc wten sposób o miejscowościach z historją i tradycjami.

nika napisał:
Gratuluje????--------To raczej katastrofa :angry: Szlak mnie po prostu trafia.

Owszem katastrofa. Zwłaszcza dla mieszkańców wszystkich wsi gminy, za wyjątkiem Mysłakowic. Może ktoś powie "staremu-nowemu" wójtowi, że gmina to jeszcze inne wsie.

Może gdyby pan Korzeń miał inny sztab wyborczy zdziałałby więcej, ale to, co ci ludzie wyrabiali w Łomnicy z pewnością zaszkodziło mu. Nie popieram ani jednego ani drugiego kandydata, bo co takiego w Łomnicy zrobił Pan Wójt? Jak to ochrona Kilera mówiła "w sumie nic". No i właśnie w tym tkwi problem, że wieś w ogóle nie nie rozwija. Drogi słabe, atak zimny i reakcje gminy na sytuację drogową można ocenić na dumną ocenę NDST z wykrzyknikiem, bo przez ten czas strach było jechać po drogach gminy Mysłakowice. Jednakże Pan Korzeń poza tym, że młody nie trafił do mnie za bardzo.

Gratuluje panu Edwardowi. Teraz niech pan dokończy budowe Hali, która pan zaczął. Hala, najlepszy Orlik, Lotnik, Piast Dziwiszów. Na sporcie się znam i o tej strony nic Mu nie mogę zarzucić. Pozdrawiam. PS. A Gmina Jeżów jest jedną z nalepszych w regionie, więc nie wie po co zmiany, a tym bardziej teraz, kiedy pan Dudek miał "ciepło" weźmie się do jeszcze lepsze pracy, bo za 4 lata wystarczy, że będzie kandydować ktoś znany w Jeżowie i polec pan w I turze.

Widzę, że bardzo dobrze jesteś poinformowana o wszelkich plotach.
Może wiesz? czy to prawda,że wójt ma w Siedlęcinie i w Czernicy wypłacać berecikowe? :lol:

Podobno wójt ma wypłacać w Czernicy, a w Siedlęcinie przede wszystkim, berecikowe? :lol:

Czyto prawda, ze wójt ma wypłacać w Czernicy i Siedlęcinie berecikowe? :lol:

Poznaj lepiej ordynację wyborczą i nie siej fermentu!!!Idź do wójta po wypłatę berecikowego, podobno ma wypłcać takim jak Ty :lol:

W końcu przestańcie zwolennicy pani K wypisywać głupoty o berecikowych. Już czas się pogodzić z porażką.Po prostu wygrał lepszy.A jak się nie podobają rządy wójta to zawsze można się wyprowadzić z gminy i problem z głowy.Gratuluję panie Edku.Właściwy człowiek na właściwym miejscu.Dziękuję mieszkańcom Siedlęcina i Czernicy spisaliście się na piątkę.Pozdrawiam mieszkanka z Jeżowa.

Gratulacje dla Pana Dudka. Niezmiernie cieszę się, że szanowny Pan Wójt będzie piastował ten urząd następną kadencję. Takich ludzi jak on już rzadko się spotyka. Przyjeżdża do mnie dużo znajomych i jakże miło pokazać jest np. znajomym z niemiec kupę gnoju na środku podwórek, czy szamba odprowadzane do strumyka. Znajomy patrzy ze łzami w oczach, wyciąga zdjęcia i pokazuje, że murek do gnojownika budował jego ojciec z wujem, rurkę do ścieków sam pomagał wkopywać, a na dachu te same dachówki, które kładł dziadek. Brawo Panie Wójcie oby tak dalej. Dbajmy o to by nasze dzieci nie musiały uczyć się historii swoich przodków z książek, wystarczy przyjechać do gminy Jeżów Sudecki (tylko te nowe domy tak bardzo szpecą).

cóż była szansa na zmiany ale wójt Pietrowski wygrał wspierany przez nieudaczników z urzędu którzy dostali podwyżki i meldowali dodatkowych ludzi aby wspierać swojego pracodawcę. Fajnie to wyglądało jak się pół urzędu trzęsło że nowy wójt ich zwolni i co oni zrobią dalej jak Zdzichu odejdzie/przegra. Ale teraz jest szaleństwo i radość dup.. uratowane, można dalej udawać że się pracuje i że coś się potrafi. Ale patrząc na wynik musi Zdzichu zdawać sobie sprawę że wszystkie miejscowości gminy były przeciw niemu, wygrał bo Mysłakowice wygrały. Ale HONORU to niema u niego. Trzeba było zrezygnować tak jak chciał to zrobić po pierwszej turze i z klasą by odszedł. A tak lipa... no ale cóż by miał robić, sklepik otworzyć hmm, albo pójść do pracy w Cieplicach skąd go wyrzucono za ... obijanie się hmm. Wyników w życiu to nie ma żadnych I TO MUSI GO BOLEĆ że wszyscy o tym wiedzą ale mimo wszystko trzyma się pazurami "sceny". Słowa piosenki mówią "trzeba umieć ze sceny zejść niepokonanym.." ale to nie On, człowiek z niczym.

smakuje ci szyneczka, świeze jajka, chciałabyś jeść zdrowe , ekologiczne produkty? to właśnie gnój, jest produktem ubocznym tej zdrowej zywności
Nie da się produkować dobrego jedzenia bez gnoju, to właśnie na oborniku rosnie najlepsza , najzdrowsza , żywnośc , tak ceniona na zachodzie,, a ty może nie wiesz skąd sie bierze mleko, może krowe widziałas tylko na obrazku? przyszłas mieszkac na wieś , jeszcze niedawno na każdym podwórku była sterta gnoju, bo to dbyła gmina rolnicza, kazdy w trudzie uprawiał ziemie , chował krowy i ciężko pracował.Jezeli ci smierdzi i przeszkadza , to trzeba było sie budować w innym miejscu, i nadal jeśc plastikową , sztuczną żywność, bo nie masz pojęcia skąd się bierze naturalne , zdrowe jedzenie . Wstyd mi , ze sa tacy bezmyślni ludzie jak ty!

LEPIEJ BY WAM BYLO W PACANOWIE
ludzie to sa kolejne 4 lata w plecy
wygral bo jezdzil od domu do domu jak jehowy ,obiecywal,zona paszkwile rozdawala i rozwieszala- musiala sie kobieta zabrac ostro do roboty bo dobrze wie,ze maz nic innego robic nie umie tylko wojta udawac......
naganiala sie troche ale dobrze jej to zrobi moze troche kilo zgubi bo juz z niej niezly antał sie zrobil....
drodzy jezowianie daliscie sie po raz kolejny RAZ WYDUTKAC WSTYD MI ZA WAS!
A PROPO PANI KONIECZYSKA WYGRALA W JEZOWIE I DZIWISZOWIE WIEC CO TU SIE CIESZYC ZE ZA GMINE ZADECYDOWALY BERETY Z SIEDLECINA NO I TROCHE CZERNICY!

W pełni popieram przedmówcę.Pan wójt od 3 kadencji nie może (nie chce) uporać się z problemem dróg dojazdowych do Dąbrowicy.Autobus MZK to paranoja.Odśnieżanie pod psem (trzeba dzwonić do gminy 2 razy dziennie,aby łaskawie pojawił się pług}.Inwestycje gminy np.ośrodek zdrowia w Mysłakowicach mieszkańcom Dąbrowicy zwisają,biorąc pod uwagę dojazdy do M.Wszyscy jeżdżą do lekarza do J.G.mieszkańcy wsi t.j.Dąbrowica ,Karpniki,Gruszków czy Krogulec potrzebni są Pietrowskiemu tylko podczas wyborów.sic!

Puste wasze gadanie!Nie obrażaj ludzi jeden z drugim !Wasza głupota wychodzi i tyle.wole większości trzeba uszanować i tyle.Tak to jest jak ktoś prowadzi nieczysta grę.Bardzo dobrze ze pan Dudek dalej jest wójtem.Ale wam wszystkim żal kicio ściska że pani K przegrała i czas przyjąć to do wiadomości.Pięć minut pani K się skończyło i już.

twoje pisanie jest puste
nikt nikogo nie obraza tylko stwierdza fakty
nikt nie obraza woli wiekszosci tylko ich zaluje a to jest roznica
tylko pacan ma z tym problem TY ZAS
masz racje,ze ten kto prowadzi NIECZYSTA GRE- WYGRYWA
A MIESZKANCY CO CHCA DLA GMINY LEPSZEJ PRZYSZLOSCI MAJA PRAWO ZALOWAC- GLUPOTE

Dobrze,że pan Dudek rozwiesił plakaty ze swoją podobizną, bo dzięki temu po 18 latach mieszkańcy zobaczyli, jak wygląda ich wójt

w du.. byles i g.. widziales skoro tak mowisz. W Jezowie zawsze bedzie zawisc i zazdrosc. Gdzie jest teraz Twoja pani Konieczynska? Upsss... Zabrala sie do wielkiej polityki. Cos nie poszlo PO ale tacy jak Ty zawsze beda wspierac obcych. Ciekaw jestem ile osob bez meldunku w gminie glosowalo na pania Konieczynska, na pani Konieczynskiej stronie internetowej jest pelny instruktaz jak to zrobic. Pozdrawiam.