To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W cieniu wygasłych wulkanów

Fot. Zygmunt Trylański

Od 17 lipca do 17 sierpnia 2020 w Galerii Na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oglądać można będzie wystawę „W cieniu wygasłych wulkanów” Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Wernisaż w piątek, 17 lipca, o godz. 17.00.

Autorami prezentowanych prac są członkowie jeleniogórskiej organizacji, którzy spotkali się na weekendowym plenerze, w kwietniu ubiegłego roku w Sędziszowej - miejscowości geograficznie położonej na obszarze Krainy Wygasłych Wulkanów.

Zaintrygowani urodą miejscowego krajobrazu fotografowali Ostrzycę, Organy Wielisławskie, Wąwóz Myśliborski, pozostałości po dawnych obiektach dworskich w Lubiechowej, Rząśniku czy zrujnowaną świątynię, o fascynującej historii w Nowym Kościele. Każdy z autorów poszukiwał „swoich” tematów zachowując własną stylistykę i sposób widzenia. Powstał zróżnicowany materiał fotograficzny, nieuporządkowany narracyjnie, lecz pokazujący indywidualne preferencje i zauroczenia. Przedstawione fotografie mówią sporo o niezwykłości tych miejsc, odwołują się do historii i kulturowej pamięci, niosą nostalgię i refleksję o przemijaniu, ale równie dużo a może nawet więcej mówią o samych autorach, ich wrażliwości i towarzyszących im emocjach.

W wystawie uczestniczą: Beata Chłopeniuk (Jelenia Góra), Dariusz Goetze (Wrocław), Nina Hobgarska (Jelenia Góra), Andrzej Kołodziejczyk (Jelenia Góra), Marek Liksztet (Jelenia Góra), Wojciech Miatkowski (Jelenia Góra), Dariusz Szymański (Kowary), Zygmunt Trylański (Szklarska Poręba). 

Beata Chłopeniuk.jpg
Dariussz Goetze.jpg
Marek Liksztet.jpg
W cieniu wygasłych wulkanów.jpg